Światowy Dzień Białej Laski w Lubaczowie [FOTO]

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

15. października na całym świecie obchodzony jest Dzień Białej Laski-święto osób niewidomych i niedowidzących. W lubaczowskich obchodach, zorganizowanych 3. października przez Koło Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie, uczestniczył Starosta Zenon Swatek.

Święto co roku jest okazją do przybliżenia zdrowej części społeczeństwa, władzom i mediom problemów, z którymi borykają się na co dzień osoby z dysfunkcjami wzroku. Przypominają one, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, i nie chcą ograniczeń, ani też litości.

W lubaczowskim święcie, zorganizowanym przy życzliwości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie w czytelni placówki, wzięli udział członkowie miejscowego koła PZN, a także zaproszeni goście, wśród nich m.in. Starosta Z. Swatek, Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt czy lek. Renata Lesiczka, Ordynatorka Oddziału Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Spotkanie umożliwiło m.in. rozmowy niepełnosprawnych z włodarzami o najpilniejszych potrzebach, które ułatwiłyby ich funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Uczestnicy mieli też okazję zagłębić się w rozważaniach o miłości, które w formie występu poetycko-muzycznego przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pięknych prac rękodzielniczych, wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach.

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

Dzień-białej-laski-2019-09.jpgDzień-białej-laski-2019-13.jpgDzień-białej-laski-2019-14.jpgDzie-biaej-laski-2019-05.jpgDzie-biaej-laski-2019-10.jpgDzie-biaej-laski-2019-17.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.