Światowy Dzień Białej Laski w Lubaczowie [FOTO]

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

15. października na całym świecie obchodzony jest Dzień Białej Laski-święto osób niewidomych i niedowidzących. W lubaczowskich obchodach, zorganizowanych 3. października przez Koło Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie, uczestniczył Starosta Zenon Swatek.

Święto co roku jest okazją do przybliżenia zdrowej części społeczeństwa, władzom i mediom problemów, z którymi borykają się na co dzień osoby z dysfunkcjami wzroku. Przypominają one, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, i nie chcą ograniczeń, ani też litości.

W lubaczowskim święcie, zorganizowanym przy życzliwości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie w czytelni placówki, wzięli udział członkowie miejscowego koła PZN, a także zaproszeni goście, wśród nich m.in. Starosta Z. Swatek, Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt czy lek. Renata Lesiczka, Ordynatorka Oddziału Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Spotkanie umożliwiło m.in. rozmowy niepełnosprawnych z włodarzami o najpilniejszych potrzebach, które ułatwiłyby ich funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Uczestnicy mieli też okazję zagłębić się w rozważaniach o miłości, które w formie występu poetycko-muzycznego przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pięknych prac rękodzielniczych, wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach.

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

Dzień-białej-laski-2019-09.jpgDzień-białej-laski-2019-13.jpgDzień-białej-laski-2019-14.jpgDzie-biaej-laski-2019-05.jpgDzie-biaej-laski-2019-10.jpgDzie-biaej-laski-2019-17.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Ostatnio dodane

Nasz patronat

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.