Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Dachnowie [FOTO]

fot. Wiktoria Cencora
fot. Wiktoria Cencora

fot. Wiktoria Cencora

Po sobotniej rekonstrukcji Bitwy pod Oleszycami, w niedzielę (15.09) oddaliśmy hołd 1 pułkowi piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza z 21 DPG, który pod dowództwem ppł Wojciecha Stanisława Wójcika toczył boje z Niemcami pod Dachnowem, gm. Cieszanów.

Uroczystości rozpoczęła msza święta celebrowana przez kapelana Bieszczadzkiego Odziału Straży Granicznej. Następnie, przed obeliskiem poświęconym 1pp KOP, na terenie SP w Dachnowie, przedstawiciel SG przypominał historię tamtych walk. W asyście okazałego pocztu sztandarowego SG i innych instytucji złożono wiązanki kwiatów. Uczniowie SP w Dachnowie przedstawili przejmujący, patriotyczny spektal. – relacjonuje obecny na uroczystościach nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce Stanisław Zagrobelny

Całość uroczystości współorganizował Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, Prezes OSP Witold Cencora przy udziale Nadleśnictw: Lubaczów, Narol i Oleszyce.

W uroczystości wzięły udział i skierowali swoje słowa: Teresa Pamuła, wiceprzewod. Sejmiku Województwa i Grażyna Zagrobelna, dyr. Lasów Podkarpackich.

Zdjęcia: Wiktoria Cencora

IMG_1451.jpgIMG_1467.jpgIMG_1469.jpgIMG_1527.jpgIMG_1531.jpgIMG_1610.jpgIMG_1700.jpgIMG_1703.jpgIMG_1710.jpgIMG_1729.jpgIMG_1731.jpgIMG_1742.jpgIMG_1745.jpgIMG_1776.jpgIMG_1814.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.