Z promilami i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym

fot. zlubaczowa.pl
fot. zlubaczowa.pl

fot. zlubaczowa.pl

Policjant ruchu drogowego lubaczowskiej komendy zatrzymał do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego. 58-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i dodatkowo przewoził osobę ponad liczbę miejsc wyznaczonych w dowodzie rejestracyjnym. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.

Wczoraj przed godz. 17, w Łukawcu policjant ruchu drogowego, który pełnił służbę wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej zauważyli traktorzystę, który przewoził na ciągniku pasażera. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Podczas badania stanu trzeźwości 58-latka, okazało się, że jest pijany. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało w marcu tego roku jego uprawnienia do kierowania pojazdami straciły ważność. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: