Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w powiecie

Cannot find dzien-niepelnosprawnych subfolder inside /home/miked/domains/zlubaczowa.pl/public_html/images/sampledata/dzien-niepelnosprawnych/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:7.3.18

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Zgodnie z wieloletnią tradycją końcem lata niepełnosprawni z całego powiatu lubaczowskiego obchodzą lokalnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, organizowany m.in. przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie. Tak było też i w tym roku. Osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, wychowawcy, przyjaciele, a także przedstawiciele samorządu- wśród nich Starosta Zenon Swatek i Wicestarosta Paweł Głaz- spotkali się 5.września w Kresowej Osadzie.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Tegoroczne obchody zorganizowało w Baszni Dolnej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”. Przyjechali na nie m.in. niepełnosprawni zrzeszeni w Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej i Domach Pomocy Społecznej z terenu powiatu oraz kierownicy i pracownicy tych jednostek, przedstawiciele jednostek  kształcących osoby z niepełnosprawnościami, a także lubaczowscy samorządowcy. Gościem spotkania był Starosta Lubaczowski Zenon swatek, jak i Wicestarosta Paweł Głaz. - informuje Starostwo Powiatowe

Lubaczowskie obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych są zawsze okazją do świetnej zabawy dla jego uczestników i tak też było tym razem. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości, rozpoczęła się część artystyczna. Zainaugurował  ją występ przemyskiego artysty gitarowego Jacka Albina Ostrowskiego. W dalszej części wystąpili podopieczni lubaczowskich placówek, m.in. Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy. Jak zawsze w wir zabawy i tańca porwał uczestników święta zespół z Domu Pomocy Społecznej w  Rudzie Różanieckiej. - czytamy na powiatlubaczowski.pl

Organizatorzy zadbali również o bogaty poczęstunek, lody i atrakcje takie jak warsztaty rękodzielnicze czy robienie pizzy.

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.