20 tysięcy na podjęcie działalności – są pieniądze w Urzędzie Pracy

fot. piviso.com/flickr.com
fot. piviso.com/flickr.com

fot. piviso.com/flickr.com

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie ogłosił iż od 23 września do 27 września będzie można składać wnioski o dofinansowanie na działalność gospodarczą. W sumie 8 osób otrzyma dotację pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych.

PUP w Lubaczowie po raz kolejny będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą. Do rozdania jest 160 tysięcy złotych dla 8 przedsiębiorców.

Kto może składać wnioski w ramach naboru?

Osoby bezrobotne (kobiety i mężczyźni), zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaczowie w wieku 18 – 29 lat (osoby, które wg daty urodzenia nie ukończyły 30 roku życia),* planujące podjąć działalność gospodarczą podlegającą obowiązkowi wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej z adresem stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej w powiecie lubaczowskim kwalifikujące się do kategorii NEET tj.:

- nie pracują,
- nie kształcą się (nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
- nie szkolą się tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, ani nie brali też udziału w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni poprzedzających dzień rozpoczęcia udziału w Projekcie pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lubaczowskim (IV)”

*Uwaga. Uczestnikami projektu nie mogą być osoby bezrobotne do 25 roku życia, które posiadają status osoby bezrobotnej powyżej 4 miesięcy od dnia ostatniej rejestracji.

Szczegółowe informacje dotyczące kwalifikowania wniosków o dofinansowanie do konkursu zawarte są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie lub na stronie internetowej urzędu: www.puplubaczow.pl.

Źródło: PUP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dudu Dopller
-1 # Dudu Dopller 2019-09-04 12:56
Śmieszne
Dudu Dopller
# Dudu Dopller 2019-09-04 12:57
Śmieszne, śmieszne, śmieszne
Ama
+14 # Ama 2019-09-04 15:01
To są wyrzucone pieniądze , po 2 latach rezygnują z prowadzenia działalności, zwracają się o umorzenie , zostawiają sobie zakupiony sprzęt, pracują na czarno, nie płaca podatku, państwo traci. Tak to wyglada, wszyscy wiedza i każdy udaje ze nic nie wie
mam
+1 # mam 2019-09-05 08:16
To co proponujesz w zamian Ama ? Narzekanie, marazm, zazdrość, mściwość....? To nie wina dotacji że firmy po dwóch latach zamykają lub zawieszają działalność, tylko ZUS-u !!! Zobacz ile teraz wynosi pełny ZUS, tu jest bezsens. Do póki nie zmieni się tych składek i nie obniży kwoty wolnej od podatku, zawsze będzie nie oplaclane prowadzenie działalności w tym kraju. Problem zatem nie jest jednolity, ale złożony, pisząc jakiś komentarz, albo piszemy z głową albo w ogóle! Czy śmieszne jest to że ludzie chcą próbować swoich sił zakładając swój biznes? Ok, są tacy którzy niejako na początku kombinują, bo tak naprawdę prowadzą już taką działalność tylko w "szarej strefie" i chcą tylko kupić sobie inne narzędzia, czy składniki majątkowe. Ale są i tacy, którzy rzetelnie podchodzą do tematu, otwierają biura architektoniczn e, prawne, różna działalność usługowa. Także nie jest tak jak piszecie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Zarobiony
+2 # Zarobiony 2019-09-04 17:14
Każdy kto chce pracować pracę
znajdzie. ile "firm" przetrwało po
otrzymaniu dotacji?
zero
-3 # zero 2019-09-04 20:57
zero
oswiecony
+4 # oswiecony 2019-09-05 08:10
te, które robiły coś sensownego przetrwały.
Waldemar_architekt
# Waldemar_architekt 2019-12-19 17:29
Teraz dają 27 000 zł. Ten temat GENIALNIE opisał gościu w książce Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę. Kto nie czytał duuużo stracił i nadal traci pieniądze :)

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.