Game Over Cycles wystawia na sprzedaż swój najsłynniejszy motocykl. Cena - milion dolarów

fot. GOC
fot. GOC

fot. GOC

Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę. Jest to stworzony w Lisich Jamach i uhonorowany wieloma międzynarodowymi nagrodami customowy motocykl, który przyniósł podkarpackiej firmie sławę na całym świecie.

The Recidivist (Recydywista) to customowa maszyna inspirowana tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość Recydywisty polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny została pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale, artyści z polskich salonów tatuaży wykonali bezpośrednio na motorze najprawdziwsze tatuaże. Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów. To wszystko sprawia, że The Recidivist to pierwszy na świecie prawdziwie wytatuowany motocykl.

“Od momentu powstania Recydywisty, zdobyciu przez niego pierwszych nagród i zrobienia się wokół pojazdu medialnego szumu byliśmy pytani czy maszyna jest na sprzedaż, ale wtedy nie mieliśmy takich planów. To unikatowy motocykl, jedyny taki na świecie, więc chcieliśmy go pokazać na międzynarodowych zlotach, wstawić do konkursów konstruktorskich. Gdy powstał kosz ponownie jeździliśmy po świecie prezentując go na największych imprezach, ale teraz dajemy możliwość zainteresowanemu klientowi zakupu tej wyjątkowej maszyny” - wyjaśnia Stanisław Myszkowski, szef i założyciel Game Over Cycles.

The Recidivist jest oparty na motocyklu Harley-Davidson Heritage. Z oryginalnej maszyny zostały wykorzystane tylko część ramy oraz silnik, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy są autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z firmy Game Over Cycles.

Premiera motocykla miała miejsce we wrześniu 2014 roku w Londynie podczas London International Tattoo Convention 2014, najbardziej prestiżowego konwentu sztuki zdobienia ciała na świecie.

Kosz Recydywisty powstał w 2017 roku i miał swoją światową premierę w USA podczas Sturgis Motorcycle Rally, największej imprezie motocyklowej świata. Kosz jest całkowicie wytatuowany, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także na oponach.

Budowa motocykla z koszem pochłonęła 3000 godzin, a tatuowanie obydwu pojazdów zajęło ponad 2500 godzin. Cena motocykla wynosi 1 000 000 dolarów.

Zapytany o cenę Myszkowski tłumaczy: "Kiedy w 2017 roku wystawiliśmy Recydywistę w konkursie Rat's Hole Custom Bike Show, najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie customowym na świecie organizowanym na Sturgis Motorcycle Rally, czyli największym zlocie motocyklowym świata, reakcją, która najczęściej miała miejsce w USA był podziw jak wiele innowatorskich pomysłów jest zawartych w konstrukcji tej maszyy oraz jak całość jest skrupulatnie przemyślana i szczegółowo wykonana. Oczywiście jest to pojazd mechaniczny, więc jesteśmy w stanie oszacować ile kosztowały roboczo-godziny czy użyte materiały, ale największą wartością tego motocykla jest jego koncept i zawarte w konstrukcji pomysły, można by więc zapytać jak się wycenia myśli lub wyobraźnię?

W przypadku obrazów czy innych dzieł sztuki, gdzie materiałów i pracy jest często znacznie mniej, niż w przypadku pojazdu, rzadko padają pytania o uzasadnienie ceny, gdyż obiekty te są postrzegane jako artefakty artystyczne, więc rządzące się własnymi prawami jeśli chodzi o wartość przedmiotu. My budując motocykle GOC również staramy się je tworzyć jak dzieła sztuki, a później tylko pokazujemy je światu i pozostawiamy do oceny, czy nimi naprawdę są. Recydywista wzbudzał zachwyt gdziekolwiek go nie zaprezentowaliśmy, od największego zlotu w Europie, przez największą imprezę na świecie, aż po konkurs zorganizowany w Millwaukee, czyli sercu marki Harley-Davidson, gdzie nagrodę wręczał nam Willie G. Davidson, wnuk jednego z założycieli firmy i legendarny projektant motocykli H-D. Maszyna dotychczas zdobyła 11 międzynarodowych nagród, w tym na największych imprezach świata, więc to może być potwierdzeniem, że nie tylko my postrzegamy ten motocykl jako dzieło sztuki".

Ofertę sprzedaży motocykla można znaleźć w serwisie ebay pod poniższym linkiem:

https://www.ebay.com/itm/401870076694

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - ENERGIA ZE SŁOŃCA
( / Dom i ogród)

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - ENERGIA ZE SŁOŃCA
08-10-2020

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Ostatnio dodane

Nasz patronat

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.