IMiGW ostrzega przed burzami z gradem. Wydano alert drugiego stopnia

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Przez cały dzień (02.09) obowiązuje ostrzeżenie IMiGW drugiego stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem na obszarze powiatu lubaczowskiego.

Dzisiejszemu ostrzeżeniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadał drugi stopień zagrożenia.

-  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Możliwy grad.– przewidują synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Ostrzeżenie dla terenu powiatu lubaczowskiego obowiązuje do godz. 21:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Co oznacza drugi stopień zagrożenia?

Jak czytamy na stronie IMGW II stopień zagrożenia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Można się spodziewać zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. IMGW zaleca dużą ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - zaleca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Polecamy radary, dzięki którym można przejrzeć aktualną sytuację pogodową:

http://antistorm.eu
http://pogodynka.pl/radary
http://radareu.cz

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.