135 lat linii kolejowej Jarosław-Sokal. Piknik oraz konferencja w Baszni [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

W tym roku mija 135 lat od uruchomienia linii kolejowej Jarosław – Sokal (obecnie nr 101 Munina – Hrebenne), przebiegającej przez powiat lubaczowski. Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów wykorzystali ten fakt i zaprosili na Piknik Kolejowy 1. sierpnia w Baszni Dolnej.

Elementem pikniku była konferencja, podczas której goście i eksperci wyjaśniali, na czym polegał fenomen kolei galicyjskich, jak wyglądały kresowe dworce, ale też  jak przebiega rewitalizacja dawnych obiektów pokolejowych i jakie działania inwestycyjne są podejmowane na linii kolejowej nr 101. Wśród prelegentów znalazł się m.in.  Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, dr hab. Michał Pszczółkowski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Mieczysław Borowiec – dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Rzeszowie, przedstawiciel Samorządu Województwa Podkarpackiego i Paweł Szczerbakow – ekspert z zakresu renowacji taboru kolejowego. - informuje Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Jednocześnie z konferencją, przy Stacji Basznia trwał  Piknik Kolejowy.  Na uczestników czekały m.in. przejażdżki drezyną spalinową oraz tradycyjną z napędem ręcznym, darmowy kurs szynobusu z Baszni Dolnej do Horyńca-Zdroju i prezentacja nowoczesnego sprzętu zabezpieczenia kolei. Można było także zwiedzić  pociąg ratownictwa kolejowego.

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
+1 # Ama 2019-08-02 08:00
Super sprawa dla najmłodszych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.