Budomierz: Ukrainiec próbował wręczyć 50 euro łapówki strażnikowi granicznemu

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Budomierzu, zatrzymali obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

17 grudnia do odprawy granicznej na wyjazd Polski zgłosił się obywatel Ukrainy. Okazało się, że przeterminował pobyt na terenie Unii Europejskiej o miesiąc (dopuszczalny okres pobytu wynosi 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu).

Funkcjonariusz SG poinformował cudzoziemca o naruszeniu przepisów Kodeksu Granicznego Schengen i o wdrożeniu procedury powrotowej. Wówczas mężczyzna usiłował wręczyć łapówkę w kwocie 50 euro. Za próbę przekupstwa został skazany na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zwieszeniem jej wykonania na okres próby roku. Ponadto wyrok podano do publicznej wiadomości przez umieszczenie na tablicy ogłoszeń w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie. Zgodnie z procedurą wydano także decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres jednego roku.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: