Co ze Stadionem Miejskim w Lubaczowie?

fot. koncepcja z 2017 roku przebudowy albo budowy Stadionu Miejskiego
fot. koncepcja z 2017 roku przebudowy albo budowy Stadionu Miejskiego

fot. koncepcja z 2017 roku przebudowy albo budowy Stadionu Miejskiego

Niespełna tydzień temu w związku z budową obwodnicy Lubaczowa, zostały wyburzone szatnie i pomieszczenia techniczne przy Stadionie Miejskim. Bez tych obiektów, nie mogą odbywać się mecze m.in. w klasie okręgowej. Miasto ma jednak rozwiązanie.

Wyburzone niedawno obiekty zostały wybudowane 46 lat temu. Mieściły się tam między innymi szatnie i magazyny oraz biuro MOSiR. Pomieszczenie administracyjne zostało przeniesione na ul. Słowackiego 9 (budynek Szkoły Podstawowej nr 2). 

W najnowszym wydaniu Gazety Lubaczow.pl burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt zapowiedział, że dla zapewnienia działań stadionu, przeprowadzenia rozgrywek piłkarskich jak i bieżących treningów, zostanie wybudowany nowy budynek. Obiekt powstanie w pobliżu istniejącego placu zabaw.

Burmistrz poinformował, że rozpoczęto prace projektowe i do kwietnia przyszłego roku obiekt zostanie oddany do użytku. Jak tłumaczy Krzysztof Szpyt prace zaczną się dopiero teraz z powodu kwestii finansowych.

- Już dawno wiedzieliśmy, że musimy budować nowe zaplecze, ale nie wiadomo było jakie odszkodowanie dostaniemy za wybudowane budynki. Teraz już mamy wiedzę jakimi środkami finansowymi dysponujemy i zaczynamy realizację inwestycji. Liczymy na sprzyjającą aurę zimowo-wiosenną. – mówi na łamach Gazety Lubaczów burmistrz

Nowy stadion czy przebudowa?

Miasto rozważa przebudowę, ale również i budowę nowego stadionu. Są to jednak plany na kolejne lata, ale według koncepcji z ubiegłego roku stadion miałby powstać przy budowanym basenie miejskim. Nowy (lub przebudowany) stadion miałby wzbogacić się o nową trybuną mieszczącą 800 osób oraz budynek szatni wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek miałby być dwukondygnacyjny z przeszklonym holem w środkowej części. Według planów na parterze znajdować będą się pokoje sędziowskie wraz z prysznicami i toaletami, cztery szatnie z zapleczem sanitarnym, pralnia, pomieszczenia gospodarcze, magazyn, kotłownia i portiernia. Na piętrze zaprojektowano natomiast aulę na 30 osób, salę zarządu klubu, toalety, pokój socjalny, cztery pokoje biurowe, pomieszczenie dla spikera, siłownię, a w odrębnej strefie pomieszczenia odnowy biologicznej. Ponadto holu byłaby możliwość przejścia na taras widokowy umożliwiający obserwowanie rozgrywek piłkarskich.
Źródło: Gazeta Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: