Powstał "Przystanek Horyniec 2019"


W Horyńcu-Zdroju powstał projekt "Przystanek Horyniec 2019", którego celem jest kultywowanie polskich tradycji i kultury wśród polskich dzieci i młodzieży mieszkających za granicą.

"Przystanek Horyniec 2019 to wspólny projekt Inicjatywy Lokomotywa Stacja Northampton oraz nowo powstałego Stowarzyszenia Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec, który będzie realizować wspólne cele: promocję polskiej kultury, tradycji, sztuki i historii wśród najmłodszego pokolenia Polonii na emigracji w Wielkiej Brytanii, z nowymi koncepcjami, rozszerzającymi się między innymi ku integracji i współpracy kulturalnej i oświatowej pomiędzy Polakami żyjącymi w kraju i zagranicą, oraz promocji wspaniałych walorów kulturowych i krajobrazowych Polski, w tym przypadku gminy Horyniec-Zdrój.

Projekt Przystanek Horyniec-wspierany również przez Roberta Serkisa, wójta gminy Horyniec-Zdrój - będzie cyklem połączonych Konkursów Plastycznego i Fotograficznego, oraz Literackiego i Poetyckiego, którego finał rozegra się w Northampton w Wielkiej Brytanii i w Polsce Horyńcu-Zdroju na przełomie maja i czerwca 2019 roku. Konkurs będzie skierowany do dzieci, młodzieży, oraz osób dorosłych.

Szczegóły związane z realizacją i zasadami przystąpienia do konkursu oraz informacje o nagrodach, instytucjach, sponsorach i mediach zaangażowanych w projekt Przystanek Horyniec będziemy publikować na stronie http://www.lokomotywa.co.uk oraz na stronie http://www.horyniec.info"


 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: