Klasy policyjne z wizytą w lubaczowskiej komendzie

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Być może dla kilku z nich spotkanie z policjantami okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery.

Wczoraj lubaczowska komenda gościła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie. Podczas spotkania licealiści z klas policyjnych mieli możliwość zweryfikowania zdobytej dotychczas wiedzy i swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta, zapoznania się ze specyfiką służby i pozyskania praktycznych informacji przydatnych w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Spotkanie poprowadził sierż. szt. Mateusz Maź. Na początku uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się policyjnemu psu, wsiąść do radiowozu i zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjant omówił zadania poszczególnych wydziałów. Młodzież z zaciekawianiem słuchała o specyfice policyjnej służby oraz pracy poszczególnych funkcjonariuszy. Podstawowe etapy procesu rekrutacji do służby w Policji przedstawił post. Ryszard Mamczura, który kilka dni temu złożył ślubowanie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z technikiem kryminalistyki asp. szt. Piotrem Rawskim. Technik opowiedział zebranym o rodzajach śladów kryminalistycznych. Zaprezentował uczniom sposoby ich ujawnia i zabezpieczania na miejscu zdarzenia oraz dalszego wykorzystania w procesie wykrywczym.

Na zakończenie wizyty uczniowie mieli możliwości zobaczenia z bliska policyjnego sprzętu, przymierzenia policyjnego umundurowania i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Być może taki właśnie uniform załażą kiedyś do swojej wymarzonej pracy.

303-175205.jpg303-175207.jpg303-175208.jpg303-175209.jpg303-175210.jpg303-175212.jpg303-175213.jpg303-175214.jpgDSC_0225.JPG

Źródło/fot: KPP Lubaczów


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: