Leśnicy pamiętają o tych, którzy odeszli

fot. Nadleśnictwo Oleszyce
fot. Nadleśnictwo Oleszyce

fot. Nadleśnictwo Oleszyce

Pracownicy Nadleśnictwa Oleszyce we wtorek (30.10) i środę (31.10) odwiedzili groby, pomniki krzyże zmarłych leśników gdzie złożyli wiązanki oraz zapili Znicze Pamięci.  Leśnicy nie zapomnieli także o ofiarach wojen, które dotknęły naszą Ojczyznę.

Przełom października i listopada to czas, w którym udajemy się na groby naszych bliskich zmarłych. To czas zadumy i refleksji oraz wspomnień o ludziach, których nie ma już wśród nas. W oleszyckich lasach kryje się wiele miejsc pamięci, które w tym szczególnym czasie należy odwiedzić.

W wielu miejscach, w lasach zarządzanych przez Nadleśnictwo Oleszyce, do wiekowych drzew przytulają się pojedyncze i zbiorowe mogiły skrywające doczesne szczątki nie tylko Polaków, ale i Żydów pomordowanych podczas niemieckiej okupacji. Są pomniki, krzyże i kapliczki -  obiekty kultury od okresu powstania styczniowego, największego zrywu niepodległościowego w okresie zaborów, aż po II wojnę światową.

 W dniach 30 i 31 października b.r. delegacja leśników z Nadleśnictwa Oleszyce odwiedziła groby, pomniki i krzyże zmarłych leśników, złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła Znicze Pamięci.

"Warto pielęgnować te wszystkie miejsca, nie tylko teraz, ale przez cały rok, bo to nasza historia i nasza tożsamość. My leśnicy mamy obowiązek przekazywać tę tradycję przyszłym pokoleniom, lecz aby ją przekazywać sami musimy o niej pamiętać, a my pamiętamy" – czytamy na stronie Nadleśnictwa Oleszyce

article.jpegarticle1.jpegarticle2.jpegarticle3.jpegarticle4.jpegarticle5.jpegarticle6.jpegarticle7.jpegarticle8.jpeg

Źródło: oleszyce.krosno.lasy.gov.pl


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: