Kuchnia społeczna w Lubaczowie


W tym roku Dni Seniora w Lubaczowie rozpocznie 25 października niecodzienne wydarzenie, jakim jest Kuchnia Społeczna. Po raz pierwszy mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się przy stole, by wspólnie świętować Dni Seniora w Lubaczowie. Wydarzenie organizują uczestnicy projektu "Międzypokoleniowe smaki życia", Lubaczowska Rada Seniorów oraz Gmina Miejska Lubaczów.

Kuchnia Społeczna to spotkania wokół wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia. Wydarzenie to tworzą jego uczestnicy, przynosząc gotowe potrawy, którymi każdy ma możliwość się poczęstować. Kuchnia Społeczna ma również promować zdrową kuchnię roślinną, zachęcać do eksperymentowania w kuchni, a także dawać możliwość dzielenia się nowymi pomysłami i inspiracjami. To również wydarzenie, które sprzyja integracji.

Jak można dołączyć i wziąć udział w Kuchni Społecznej?

- Przygotuj wegetariańskie (wykluczające mięso i ryby) lub wegańskie danie (bez składników pochodzenie zwierzęcego, takich jak: jajka, mleko, sery, masło/margaryna, miód, żelatyna, mięso, ryby) i przyjdź z nim 25 października do Dom Dziennej Opieki  przy Spółdzielni Socjalnej Samarytanin w Lubaczowie.
- Postaw swoją potrawę na wspólnym stole i częstuj się przekąskami innych.
- Nakładaj sobie tyle, ile jesteś w stanie zjeść do końca oraz tyle, aby każdy mógł spróbować danej potrawy.
- Jeśli chcesz przyjść bez gotowego dania zapłać przy wejściu 10 zł i korzystaj z jedzenia przyniesionego przez innych.

Dodatkowo podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepsze danie, przekąskę lub wypiek Kuchni Społecznej. Każda potrawa, która zostanie tego dnia przez was przygotowana weźmie udział w konkursie.  To uczestnicy spotkania, kierując się własnym gustem i smakiem, wybiorą najlepszą ich zdaniem potrawę. Na zwycięzców czekać będą nagrody.

Początek w czwartek (25.10) o godz. 17:00 w Domu Dziennej Opieki  przy Spółdzielni Socjalnej Samarytanin w Lubaczowie (ul. Kościuszki 2 a)

Projekt, w ramach którego realizowane jest wydarzenie został dofinansowywany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/ASOS.Lubaczow/

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.