ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Powiat lubaczowski: Straż graniczna zatrzymała ośmiu nielegalnie pracujących Ukraińców

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Kontrolerzy Straży Granicznej ujawnili 8 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w przedsiębiorstwie przetwórstwa owoców i warzyw. Zostali ukarani karami pieniężnymi, a dwoje z nich musiało opuścić Polskę.

18 października, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG przeprowadzili  w powiecie lubaczowskim kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców.

Kontroli została poddana  jedna z firm  zajmujących  się uprawą i  sortowaniem owoców i warzyw na terenie powiatu lubaczowskiego.  W kontrolowanym przedsiębiorstwie funkcjonariusze ujawnili ośmiu obywateli  Ukrainy, którzy pracowali nielegalnie.

Nieprawidłowości polegały na tym, iż część z cudzoziemców nie posiadała wymaganych zezwoleń na pracę sezonową, umów o pracę albo wykonywała  pracę na podstawie zezwoleń MRG tj. dokumentu, który nie uprawniał ich do zatrudnienia.

W stosunku do dwóch ob. Ukrainy wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę, natomiast pozostałych cudzoziemców (wykroczenia z art. 120 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy) ukarano mandatami karnymi.

Względem pracodawcy zostaną także wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie. Za powierzenie cudzoziemcom nielegalnego wykonywania pracy grozi kara pieniężna od tysiąca nawet do 30 tys. zł.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

gd
+6 # gd 2018-10-23 17:19
dać mu 30 tys .za każdego ,najwyższa pora skończyć z wyzyskiem na czarno. pieprzeni ,,biznesmeni,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
fers
+4 # fers 2018-10-23 17:31
niech skontroluja ile Polaków robi na czarno szczególnie w budowlankach lub jednoosobowych firmach a pracuje tam nielegalnie 5 osób . i karać wielkich biznesmenów pracodawców. tego udają ze nie widzą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Juzek
+11 # Juzek 2018-10-23 18:10
Ktoś sypnol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zz
+4 # zz 2018-10-23 18:44
Załóżcie własne biznes i zatrudniajcie ludzi, płacie ZUS, pensje. Wtedy zobaczycie jak to jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gd
-6 # gd 2018-10-23 19:20
Czyli Twoim zdaniem wolno zatrudniać na czarno dla swoich zysków. Zasada jest jedna jeśli się nie opłaca trzeba zamknąć biznes lub pracować samemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Saba
+3 # Saba 2018-10-23 20:47
Jak Kalemu ukraść krowę to źle, jak Kali ukraść krowę to dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
+3 # bolo 2018-10-23 20:54
a ile jest takich firm, które zatrudniaja na czarno, chłopie opanuj sie i popatrz ile kosztuje zus na pracownika!.... i przypatrz sie ile polaków kiedys pracowało na czarno, ile dzisiaj pracuje, a tu nagle straz graniczna....sm ieszne ..no nie??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
+1 # bolo 2018-10-23 20:56
pracowało za granica, i znam takie przypadki,ze przyjeżdzała policja niemiecka i tylko mówiła. zę ten obiekt ma być oddany!!.....i nic kompletnie nie robili!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan III
0 # Jan III 2018-10-24 10:03
Myślę, że osobie "zz" chodziło raczej o to, że dzisiaj małym samodzielnym przedsiębiorcom którzy chcą legalnie płacić podatki, zdobywają różnego rodzaju legalne pozwolenia, pilnują całej biurokracji Państwo Polskie od lat nie pomaga. Wręcz stosuje taką zasadę: nie Ty, to będą inni. Dla Państwa liczą się duzi inwestorzy, którzy najczęściej podatki płacą za granicą, ale władze mogą się pochwalić dużą fabryką.
Jest całą masa ludzi którzy "kombinują", bo konkurencja też kombinuje i wygrywa np. niższą ceną.
I jeżeli ktoś teraz powie np. "zła wymówka robić źle, tylko dlatego że ktoś inny robi źle" to się zgodzę...
Ale tylko w połowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KUKA
+7 # KUKA 2018-10-23 21:25
Zaróbcie 1300 własnymi rękami oddaj państwu za free na ZUS czyli próżnia... Potem doliczcie najniższą krajową.
Najwięcej mają do powiedzenia co borą socjal i 500+
Po co mi robić państwo da!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
-1 # bolo 2018-10-23 21:32
czyli po prostu! głosując na PIS...sam dokładnie nie wiesz,na co głosujesz....a głosujesz na darczyństwo, które ty sponsorujesz!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KUKA
-2 # KUKA 2018-10-23 21:37
Łatwo jest kogoś obrzucać błotem, sztuką test mu twarz oczyścić i spojrzeć w oczy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
KUKA
-5 # KUKA 2018-10-23 21:52
Mocher tylko głosuje i ci co biorą. Wypieprzam z Polski bo za chwilę jeszcze będę musiał dopłacać za to że żyje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jaan
+3 # jaan 2018-10-23 19:35
A dopiero pan starosta chwalil ta przetwornie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Der
+11 # Der 2018-10-23 20:44
Ile robi na czarno w zakładach usług leśnych (ZUL)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cb
+4 # cb 2018-10-24 08:38
To byli zwykli ukraińcy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aneta