Ruszyła kolejna edycja akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa

fot. lubaczow.com.pl
fot. lubaczow.com.pl

fot. lubaczow.com.pl

Gmina Lubaczów zachęca do włączenia się w akcję  przekazywania zniczy, które zostaną zawiezione do Lwowa, gdzie 1 listopada zapłoną na największych i najstarszych nekropoliach - Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt) oraz na Cmentarzu Janowskim  i innych polskich cmentarzach  w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.

Przedsięwzięcie to zostało zainspirowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Lwów przy współpracy Polskiego Konsulatu we Lwowie. Akcja jest wyrazem pamięci o wszystkich ludziach, którzy przez kilkaset lat tworzyli niepowtarzalny charakter tego wyjątkowego miasta.

Co roku w to wydarzenie zaangażowane są tysiące osób z Polski i zagranicy. Zebrane znicze zostaną złożone w dzień Wszystkich Świętych przez wolontariuszy, nie tylko na grobach wybitnych i zasłużonych polskich osobistości, ale także na zapomnianych i bezimiennych mogiłach osób różnych narodowości i wyznań.

Koordynatorem tego projektu jest rzeszowski oddział Telewizji Polskiej, który przy współpracy środowisk patriotycznych i kresowych zawiezie zebrane znicze do Lwowa.
Do wzięcia udziału w akcji zapraszamy dzieci i młodzież szkolną wraz z nauczycielami, harcerzy, strzelców, przedsiębiorców, mieszkańców i samorządowców. Białe i czerwone znicze można składać w siedzibie Urzędu Gminy Lubaczów (ul. Jasna 1, Sekretariat pok. 4) do dnia 24 października br. do godz. 14:00. Koordynatorem akcji na terenie naszej gminy jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie (ul. Kardynała Wyszyńskiego 25 - tel. 16 632 14 61 lub 515 253 637 – Dyrektor GOK).


Ofiarowane przez nas znicze zapłoną na mogiłach pozbawionych stałej opieki najbliższych, częstokroć już nieżyjących. Niech to „Światełko…” będzie symbolem pamięci Polaków o Rodakach tam spoczywających.

Źródło: lubaczow.com.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: