TVP Rzeszów: Wiceminister Elżbieta Bojanowska w Horyńcu-Zdroju o programach prorodzinnych i prospołecznych

fot. kadr TVP Rzeszów
fot. kadr TVP Rzeszów

fot. kadr TVP Rzeszów

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska odwiedziła Gminny Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej w powiecie lubaczowskim, a w Horyńcu-Zdroju uczestniczyła w konferencji dotyczącej rządowych programów: 500 Plus, Maluch Plus i Senior Plus. - informuje TVP Rzeszów

Wiceminister Elżbieta Bojanowska w Horyńcu-Zdroju omówiła rządowe programy, które pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym. Podkreślała jak ważne są dla nich placówki, w których mogą aktywnie spędzać czas. Są to: Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Dziennego Pobytu i Kluby Senior Plus.

Polityka społeczna rządu, jak mówiła Elżbieta Bojanowska, skierowana jest przede wszystkim do rodzin. Programy te przełożyły się zwłaszcza na poprawę życia mieszkańców małych miejscowości, takich jak choćby Horyniec.

Kandydatka PiS na wójta Horyńca-Zdroju Marlena Golenia proponuje utworzenie żłobka, przedszkola oraz Domu Opieki Dziennej, których, jak twierdzi, brakuje w gminie. Pieniądze na ich powstanie miałyby pochodzić z rządowych i unijnych programów.

Źródło: TVP Rzeszów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: