Są dotacje na ocieplenie domu, wymianę pieca, okien i drzwi


W poniedziałek (08.10) w Horyńcu-Zdroju i Młodowie oraz we wtorek (09.10) w Oleszycach o godz. 18:00 odbędą się spotkania w  ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Warto wybrać się na spotkania informacyjne

W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu. Najbliższe spotkania odbędą się w poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu Zdroju o godz. 18:00 oraz w Sali Sportowej w Młodowie o godz. 18:00. We wtorek natomiast spotkanie odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury również o godz. 18:00.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: