Wrzesień na drogach powiatu: 35 kolizji, 16 kierowców po alkoholu

fot:KPP Lubaczów
fot:KPP Lubaczów

fot:KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach we wrześniu. W ubiegłym miesiącu doszło do 35 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali 16 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

We wrześniu na terenie powiatu lubaczowskiego doszło do 35 kolizji drogowych. Policjanci podczas codziennej służby zdecydowanie reagowali rażące łamanie przepisów prawa, a w szczególności prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze wyeliminowali t z ruchu 16 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po wypiciu alkoholu. Dziewięciu z tych kierowców będzie odpowiadało przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Jednym z priorytetowych działań policjantów z lubaczowskiej komendy było aktywne włączenie się w realizację ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Mundurowi odwiedzali szkoły i przedszkola by rozmawiać z dziećmi i och bezpieczeństwie na drodze i przypominać właściwe postawy i zachowania gwarantujące bezpieczną drogę do domu i szkoły.

W okresie jesienno-zimowym, apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że nawet najnowsze samochody z najlepszymi systemami bezpieczeństwa w rękach nieodpowiedzialnego kierowcy także wpadają w poślizg i mają zbyt długą drogę hamowania.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: