20 tysięcy na podjęcie działalności – są pieniądze w Urzędzie Pracy!

fot. piviso.com/flickr.com
fot. piviso.com/flickr.com

fot. piviso.com/flickr.com

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie ogłosił iż od 11 do 17 lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie na działalność gospodarczą. W sumie 12 osób otrzyma dotację pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych.

PUP w Lubaczowie po raz kolejny będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą. Do rozdania jest 240 tysięcy złotych dla 12 przedsiębiorców.

O dofinansowanie w ramach programu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lubaczowskim" mogą się starać osoby bezrobotne, zarejestrowane w PUP w wieku 18-29 lat kwalifikujące się do kategorii NEET t.j.:
- nie pracują:
- nie kształcą się (nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
- nie szkolą się tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, ani nie brali też udziału w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni poprzedzających dzień rozpoczęcia udziału w Projekcie.

Szczegółowe informacje dotyczące kwalifikowania wniosków o dofinansowanie do konkursu zawarte są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie lub na stronie internetowej urzędu: www.puplubaczow.pl.

Źródło: PUP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: