64 nowych funkcjonariuszy w szeregach podkarpackiej policji

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

fot. KWP Rzeszów

W piątek (06.07) w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. 11 policjantek i 53 policjantów, w obecności swoich najbliższych, wypowiedziało słowa roty ślubowania, a z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie odebrali legitymacje służbowe. Już za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół Policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe.

"Uroczystość ślubowania to jeden z najważniejszych momentów na drodze zawodowej policjanta" - tak zaczął swoje wystąpienie mł. insp. Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Właśnie dziś, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, 64 policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania, stając się w ten sposób pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W tej uroczystości towarzyszyli im bliscy - rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i przyjaciele. Obecni byli również przełożeni nowo przyjętych - komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej.

Młodzi policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie - mł. insp. Henryka Moskwy odebrali legitymacje i odznaki. Usłyszeli, że wybrali zawód trudny i niebezpieczny, wymagający poświęcenia i odpowiedzialności, ale dający satysfakcję, zadowolenie i wdzięczność tych, którym się pomaga.

Gratulacje i życzenia przekazała policjantom Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Już za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policyjnych, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe. Później trafią do komend na terenie województwa podkarpackiego.

303-165064.jpg303-165069.jpg303-165076.jpg303-165077.jpg303-165083.jpg303-165085.jpg

Źródło/fot:: KWP Rzeszów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mondo
+6 # mondo 2018-07-07 11:22
Dwoch nowych kierowcow zatrudnila firma PKS Jaroslaw dlaczego nikt o tym nie napisze artykulu? to tez bardzo ciekawe byloby nie kazdy przeciez wie o tym wydarzeniu...
Kamil
+1 # Kamil 2018-07-07 12:57
Zbędny artykuł.
Pasażer
+2 # Pasażer 2018-07-07 14:57
O, to jest news! Rozwija się PKS Jarosław to może też dworzec w Lubaczowie odbuduje.
ja
+1 # ja 2018-07-07 12:07
jak sie dostac trzeba miec zawde a nie mgr

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.