Alarm bombowy. Ćwiczenia na przejściu granicznym w Budomierzu

fot: BiOSG
fot: BiOSG

fot: BiOSG

W drogowym przejściu granicznym Budomierz - Hruszew zostały przeprowadzone ćwiczenia w zakresie rozpoznawania i neutralizacji zagrożeń o charakterze bombowym.

29 czerwca, w drogowym przejściu granicznym Budomierz-Hruszew przeprowadzono ćwiczenia związane z alarmem bombowym.

Celem ćwiczeń była weryfikacja procedur, a także doskonalenie algorytmu postępowania służb granicznych na wypadek zaistnienia tego rodzaju zagrożenia.

Zgodnie z założeniami, próbny alarm bombowy został wszczęty na telefoniczną informację od anonimowej osoby o podłożonym na przejściu granicznym urządzeniu wybuchowym.

Zgodnie z procedurą funkcjonariusz zespołu minersko-pirotechnicznego z Placówki SG w Lubaczowie przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne z wynikiem pozytywnym. Następnie, celem neutralizacji potencjalnego urządzenia wybuchowego, na miejsce  wezwano Zespół Minersko-Pirotechniczny z Rzeszowa - Jasionki. Po przybyciu, miner-pirotechnik ocenił potencjalne zagrożenie wykonując m. in. zdjęcie rentgenowskie pakunku, a następnie przy użyciu dużego robota pirotechnicznego IBIS przetransportował pakunek do pojemnika przeciwwybuchowego. Po czym trefny pakunek przetransportowano do miejsca neutralizacji.

W trakcie ćwiczeń służby dyżurne z Placówek SG w Lubaczowie i Rzeszowie-Jasionce oraz funkcjonariusze-pirotechnicy SG doskonalili procedury przepływu informacji i koordynację pojętych działań.

fot: BiOSG
fot: BiOSG

fot: BiOSG

fot: BiOSG
fot: BiOSG

fot: BiOSG

 

fot: BiOSG
fot: BiOSG

fot: BiOSG

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: