Oddaj krew ze strażakami

fot. archiwum zlubaczowa.pl
fot. archiwum zlubaczowa.pl

fot. archiwum zlubaczowa.pl

Strażacy-ochotnicy ze Starego Dzikowa zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu lubaczowskiego na kolejną akcję zbiórkę krwi.

Krew będziemy mogli oddać w w niedzielę 24 czerwca od godziny 10:00 do 13:00 w sali lustrzanej w starej szkole przy ulicy Kościuszki 86 w Starym Dzikowie.

Redakcja ZLUBACZOWA.PL zachęca aby oddawać krew, gdyż jest ona lekiem szczególnym, bowiem nie udało się wytworzyć jej syntetycznego zamiennika. Trzeba dodać, że jest niezbędna w ratowaniu życia i zdrowia ofiar wypadków oraz osób cierpiących na rozmaite choroby. Co więcej, liczba krwiodawców jest bardzo mała w stosunku do potrzeb jakie wykazują szpitale, najczęściej z powodu tego, że w społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że jest to zabieg niebezpieczny, co jest niezgodne z prawdą. (Do zabiegu oddawania krwi dopuszczane są jedynie osoby w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, czyli takie, którym ubytek 450ml krwi nie zaszkodzi.) Zatem warto oddawać krew, gdyż jest to forma pomocy drugiemu człowiekowi, przy czym jest to naprawdę bezpieczne.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: