Gmina Wielkie Oczy: Obywatele Niemiec nielegalnie przekroczyli granicę. Zostali ukarani

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Palcówki w Korczowej zatrzymali trzech obywateli Niemiec, którzy nieopodal Wielkich Oczu nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Polski na Ukrainę i z powrotem. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa oraz dobrowolnie poddali karze.

Do zdarzenia doszło wczoraj (26 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych. Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej patrolujący rejon granicy państwowej w gminie Wielkie Oczy, zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody na niemieckich numerach rejestracyjnych. W pojazdach podróżowało czterech obywateli Niemiec w wieku od 20 do 57 lat.

W toku dalszych czynności potwierdzono, że trzech z kontrolowanych mężczyzn nielegalnie przekroczyło granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemcy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, a następnie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymani obywatele Niemiec przyznali się do winy i skorzystali z dyspozycji art. 335§1kpk. tj. dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku. Wobec cudzoziemców zastosowano również środek karny w postaci podania wyroku do wiadomości publicznej. Po zakończeniu czynności osoby udały się do Niemiec.

Źródło: BIOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.