50, 60 i 65 lat razem – Jubileusze Małżeńskie w Gminie Narol

fot. narol.pl
fot. narol.pl

fot. narol.pl

Pod koniec roku, tradycyjnie już obchodzone są jubileusze małżeńskie. Podczas spotkania w Narolu wręczono medale od Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz pamiątkowe statuetki dla par, które wspólnie przeżyły w związku małżeńskim 60 i 65 lat. Wśród Jubilatów była właśnie jedna para - Cecylia i Jan Kossak z Dębin, która wspólnie spędziła już 65 lat, świętując w tym roku Żelazne Gody...

Złote Gody, pięknie to brzmi i nie każdemu dane tej radosnej chwili doczekać. I choć droga do Złotych, Diamentowych, czy nawet Żelaznych Godów nie zawsze bywa złotymi nićmi utkana, to 17 par małżeńskich z terenu Gminy Narol nie tylko miały szczęście tych lat doczekać, ale i cieszyć się swoją dużą i kochającą ich rodziną. To piękne i niezwykłe jubileusze. Przez te dziesiątki lat wspólnej drogi, pary napotykają zarówno chwile radosne, ale i smutne. Życie usłane bywa ciężką pracą i zmaganiem się o byt życia codziennego. W tym roku medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” z okazji Złotych Godów, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty otrzymali: Czesława i Andrzej Banach z Narola, Janina i Józef Brogowscy z Chlewisk, Helena i Józef Gałka z Jędrzejówki, Weronika i Tadeusz Kossak z Woli Wielkiej, Halina i Roman Kudyba z Rudy Różanieckiej, Teresa i Eugeniusz Mandziuk z Narola, Maria i Edward Obirek z Narola, Jan i Weronika Piątek z Woli Wielkiej, Józefa i Mieczysław Wilczyńscy z Łukawicy oraz Władysława i Józef Woś z Dębin. - czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Narol

Na uroczystość zaproszono również sześć par, które w tym roku obchodziły Diamentowe Gody, czyli wspólnie przeżyły 60 lat. Byli to: Franciszka i Roman Banaś z Płazowa, Łucja i Władysław Herda z Rudy Różanieckiej, Zofia i Mieczysław Kasperscy z Rudy Różanieckiej, Helena i Kazimierz Przednowek z Podlesiny, Janina i Adam Sikora z Płazowa oraz Urszula i Franciszek Ważny z Huty Różanieckiej. Oprócz życzeń i kwiatów wszystkie pary otrzymały okolicznościowe statuetki, przygotowane specjalnie z okazji ich święta.

W tym roku szczególny jubileusz obchodzili Państwo Cecylia i Jan Kossak z Dębin, którzy wspólnie przeżyli 65 lat. Jubilaci świętujący Żelazne Gody również otrzymali okolicznościową statuetkę. Medale, statuetki, dyplomy oraz kwiaty wręczali dostojnym jubilatom Stanisław Woś – burmistrz Narola, Krzysztof Szawara – przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora i Agnieszka Eisenbardt-Karaś – kierujące USC w Narolu.

Po części oficjalnej wystąpił dziecięcy zespół Uśmiechnięte Buziaki ze Szkoły Podstawowej w Narolu. Mali artyści prezentowali wiersze, piosenki i tańce, a dodatkowo każdej z par wręczyli upominek z życzeniami. Serdeczne życzenia składane jubilatom zakończyło uroczyste „Sto lat" oraz toast i okolicznościowy tort. Były również pamiątkowe zdjęcia, szampan i chwile wspomnień przy poczęstunku.

fot. narol.pl
fot. narol.pl

fot. narol.pl

fot. narol.pl
fot. narol.pl

fot. narol.pl

fot. narol.pl
fot. narol.pl

fot. narol.pl

fot. narol.pl
fot. narol.pl

fot. narol.pl

Źródło: narol.pl/Narolskie Centrum Informacji

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.