Strażacy ochotnicy szkolili się niedaleko Zakopanego

Prezes ZOSP RP dh Waldemar Pawlak szkolił strażaków ochotników
Prezes ZOSP RP dh Waldemar Pawlak szkolił strażaków ochotników

Prezes ZOSP RP dh Waldemar Pawlak szkolił strażaków ochotników

W kwietniu w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZOSP RP  ,,KIROWY  GOŚCINIEC” w Kościelisku – Kirach  odbyły się „Warsztaty szkoleniowe dla strażaków ochotników dot. koordynacji prowadzenia działań ratowniczych m.in. w sytuacjach kryzysowych oraz zabezpieczenia logistycznego podczas zawodów w sportach pożarniczych oraz innych uroczystości i imprez.”

Celem szkolenia było przybliżenie uczestnikom zagadnień teoretycznych i praktycznych dotyczących postępowania w przypadku udzielania pomocy dużej liczbie osób poszkodowanych. W trakcie warsztatów omówiono zagadnienia dotyczące systemów łączności i wykorzystania nowych technologii podczas imprez masowych, przeprowadzono wykłady i ćwiczenia z zakresu ewakuacji i zabezpieczenia imprez masowych pod kątem medycznym z uwzględnieniem aspektów psychologicznych.

W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków ochotników z woj. podkarpackiego, oraz woj. małopolskiego. Wykładowcami byli pracownicy dydaktyczni Ośrodka, ratownicy uczestniczący w akcjach ratunkowych w Polsce oraz na świecie: mł. bryg. dr Mariusz Chomoncik, bryg. lek. Jacek Nitecki - Wojewódzki Małopolski Koordynator Ratownictwa Medycznego, panie psycholog: Paulina Kozień i Katarzyna Mędrzycka, instruktorzy ratownictwa medycznego: mgr Wiesław Poparda oraz mgr Piotr Michalik.

Wykłady z zakresu bezpieczeństwa przedstawili dr Kamil Galicki, dr Grzegorz Abgarowicz.  Całość warsztatów szkoleniowych nadzorował kierownik Ośrodka- Marek Luty, który również odpowiadał za ich przebieg.

Szkolenie zakończyło się podsumowaniem prezesa ZOSP RP dh Waldemara Pawlaka, który przedstawił m.in. o definicjach obecnych zagrożeń w jakich może przyjść działać strażakom OSP. Prezes przedstawił również kierunki działania ochotniczych straży pożarnych w przyszłości oraz wręczył zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach.

Z powiatu lubaczowskiego w szkoleniu uczestniczyło 3 strażaków (OSP Oleszyce - 2, OSP Wielkie Oczy - 1)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

wirr
-25 # wirr 2016-06-08 22:57
BĘDZIE BĘDZIE ZABAWA BĘDZIE SIĘ DZIAŁO ZNÓW NA SZKOLENIU BĘDZIE SIĘ CHLAŁO!!!! CHYBA TO O TO CHODZI !!!!!
Jurek
+29 # Jurek 2016-06-09 08:44
Człowieku, jak byś przynajmniej miał jakiekolwiek pojecie i wiedze o tego rodzaju szkoleniach to byś nie zabierał się za komentowanie. Proponuje wpisać w google dane szkolących ich doświadczenia i relacje z tych szkoleń a oczy wyłupisz. Kolega był na podobnym szkoleniu w lutym i bardzo sobie chwalił formę tych szkoleń (12 godzin dziennie ćwiczeń). Wirr - co do słowa "chlało" - bez komentarza. Zbyt płytko myślisz.
sqwer
-28 # sqwer 2016-06-09 09:13
Kolega kolegi kolegów też był. Jurek grubo przesadzasz z tymi szkoleniami
nolnejm
-22 # nolnejm 2016-06-09 23:22
ale to nadal osp XD
Zen
+1 # Zen 2016-06-10 07:40
A niby OSP kim ma być !! Nawet nie zamierza być kimś innym bo po co?
Kazzz
+27 # Kazzz 2016-06-09 10:17
Cytuję sqwer:
Kolega kolegi kolegów też był. Jurek grubo przesadzasz z tymi szkoleniami

No nie wiem czy internauta Jurek przesadza. Ja też coś wiem na temat takich szkoleń i chciałbym w nich brać udział. Czy będą takie szkolenia w przyszłości ?
Robot
+30 # Robot 2016-06-09 10:53
Dobrze że są tacy druhowie. Wprawa czyni mistrza w działaniu. Negatywne komentowanie czyni mistrza w hejtowaniu.
Ewka
+25 # Ewka 2016-06-09 13:50
Pozdrowienia dla całej ekipy chłopaków z OSP Oleszyce (tej młodszej i starszej). Szacun za determinację w podnoszeniu kwalifikacji. Miło obserwować waszą prace w trakcie akcji gaśniczych, a także w trakcie zawodów. Pozdrowionka.
ja wiem kto
-9 # ja wiem kto 2016-06-09 17:14
...
ja wiem kto
-21 # ja wiem kto 2016-06-09 17:12
ile jest jednostek osp w powiecie ??
ile jest jednostek KSRG ?
do jakiego wzoru by chciał podłożyć to 2 osoby z Oleszyc wyjść niechce !
To jakaś elita ?
To tylko w Oleszycach odbywają działania związane z tematem szkolenia ?
Ja wiem dlaczego
+21 # Ja wiem dlaczego 2016-06-09 22:38
Myślac dalej i przykładajac do jakiegokolwiek wzoru i tak ci nic nie wyjdzie. Proponuję zamiast tego w koncu ruszyć trochę umysł i nogi i w końcu zacznij działać jak strażacy z Oleszyc. To tylko jedno z nielicznych szkoleń jakie przechodzą w OSP. Już niedługo kolejne szkolenia .... a ty dalej siedź przed komputerem i wymyślaj wzory... powodzenia.
WWW
+14 # WWW 2016-06-09 22:43
Cytuję ja wiem kto:
ile jest jednostek osp w powiecie ??
ile jest jednostek KSRG ?
do jakiego wzoru by chciał podłożyć to 2 osoby z Oleszyc wyjść niechce !
To jakaś elita ?
To tylko w Oleszycach odbywają działania związane z tematem szkolenia ?

Z tego co wiem to znają się z Prezesem.
ospfan
-18 # ospfan 2016-06-09 23:23
A szkolenie z podpalania będą?
FAN
+19 # FAN 2016-06-10 07:38
Cytuję ospfan:
A szkolenie z podpalania będą?

Jak dla Ciebie specjalne szkolenie będzie z zakresu logicznego myślenia.
olek
+20 # olek 2016-06-10 13:17
Dobrze, że jest OSP nie raz byli pierwsi na miejscu zdarzenia i zrobili wszystko co powinni zrobić do przyjazdu PSP. A jest też dużo takich sytuacji, że sami sobie dają radę bez pomocy PSP.
Ewka
+21 # Ewka 2016-06-10 13:47
Cytuję olek:
Dobrze, że jest OSP nie raz byli pierwsi na miejscu zdarzenia i zrobili wszystko co powinni zrobić do przyjazdu PSP. A jest też dużo takich sytuacji, że sami sobie dają radę bez pomocy PSP.

No i właśnie po to są takie szkolenia - żeby nabierać wprawy.
OSP
+18 # OSP 2016-06-11 16:32
W szkoleniu OSP są duże zmiany i na pewno będzie to miało znaczny wpływ na profesjonalne działanie i nasze bezpieczeństwo.
Mam na myśli szkolenie podstawowe organizowane przez PSP.
Natomiast szkolenia z ratownictwa jest zdecydowanie za mało, a ilość zdobytej wiedzy zależy od uczestników.
WWW
+18 # WWW 2016-06-12 08:45
JAK ZAUWAŻYŁAM TO CHŁOPAKI Z OLESZYC MAJĄ SKUTECZNYCH SZEFÓW, KTÒRZY POTRAFIĄ SKUTECZNIE ZARZĄDZAĆ OSP. SZKODA ŻE NIE WSZYSTKIE OSP TAK SUMIENNIE PODCHODZA DO SWOJEJ SPOŁECZNEJ PRACY.

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO