Jesteś ciągle niewyspany i brak Ci sił? Znajdź źródło swojego problemu.


Wiele osób codziennie ma problem ze wstawaniem z łóżka. Jednorazowe niewyspanie nie stanowi jeszcze większego powodu do zmartwień. Jednak kiedy przez długi czas odczuwamy zmęczenie i mamy wrażenie jakbyśmy wcale nie spali powinniśmy zastanowić się nad źródłem problemu. Często śpiąc nawet wiele godzin nie mamy następnego dnia sił do działania. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele sprawdź m. in. choroby, stres, kofeina, a nawet źle dobrane łóżko.

Bądź pełen sił

Przyczyn ciągłego zmęczenia warto szukać w nierozpoznanych schorzeniach lub błędach jakie popełniamy w codziennym funkcjonowaniu. Oto kilka przyczyn ciągłego zmęczenia sprawdź czy Twój problem nie leży w jednej z nich.

  • Stres jest wśród dorosłych osób bardzo często przyczyną zmęczenia i rozdrażnienia. Przewlekłe poddenerwowanie ma kolosalny wpływ na nasz organizm, bowiem wydzielamy w stresujących sytuacjach znaczną ilość kortyzolu. Zbyt duża ilość tego hormonu może skutkować ciągłym wyczerpaniem. Musimy wtedy zadbać o nasze wewnętrzne wyciszenie i zachowanie równowagi pomiędzy odpoczynkiem, a pracą. Nie warto też przejmować się błahostkami.

  • Nadmiar kawy nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Mała filiżanka o poranku może nas skutecznie pobudzić do działania. Niestety jej nadmiar będzie miał całkiem odwrotny skutek. Zbyt duża ilość kofeiny w naszym organizmie będzie powodować zmęczenie. Pamiętajmy, że kofeina występuje nie tylko w kawie, ale też w herbacie, napojach energetycznych, a nawet lekach.

  • Nierozpoznane choroby mogą objawiać się ciągłym zmęczeniem. Mowa tutaj o zakażeniu wirusem HCV, chorobach serca, bezdechu sennym, niedoczynności tarczycy, anemii, a nawet zakażeniach układu moczowego. Kiedy odczuwamy ciągłe zmęczenie warto udać się do lekarza, który oceni stan naszego zdrowia i w razie wątpliwości skieruje na potrzebne badania.

  • Brak regularnego snu. Odsypianie w weekendy do późna może się odbić na jakości naszego snu w pozostałe dni tygodnia. Bardzo ważne, by zadbać o zasypianie i wstawanie o tych samych porach. Według wielu lekarzy w weekend możemy zafundować sobie sen jedynie o 90 minut dłuższy.

  • Brak ruchu może być powodem ciągłego zmęczenia. Wysiłek fizyczny ma, bowiem zbawienny wpływ na nasz sen. Ćwicząc regularnie przez dłuższy czas przekonamy się, że jakość naszego snu zdecydowanie wzrośnie. Pamiętajmy jednak, że wiele osób po intensywnych ćwiczeniach ma problem z zaśnięciem. Dlatego nigdy nie trenujmy tuż przed zaśnięciem.

  • Źle dobrane łóżko i materac może skutecznie uprzykrzyć nam sen. Dobry producent łóżek może być dla nas zbawieniem. Odpowiednio dobrana rama i materac wpłynie korzystnie na czas zasypiania i późniejszą jakość snu. Pamiętajmy, że w łóżku spędzamy sporą część swojego życia dlatego stawiajmy tylko na sprawdzone rozwiązania. Solidnie wykonane łóżko z najlepszych materiałów pozwoli nam szybko oddać się w objęcia Morfeusza. Dobierzmy też pościel wykonaną z dobrego materiału, a nasz wypoczynek będzie jeszcze bardziej przyjemny.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ogłoszenia

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - ENERGIA ZE SŁOŃCA
( / Dom i ogród)

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - ENERGIA ZE SŁOŃCA
08-10-2020

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Ostatnio dodane

Nasz patronat

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.