Rysa na samochodzie? To nie problem!


Odkrycie rysy na samochodzie potrafi nawet najspokojniejszego kierowcę przyprawić o ból głowy. To jednak żaden problem, z pomocją specjalistów szybko się jej pozbędziemy. Możemy też spróbować usunąć ją samodzielnie. Nie warto jednak się tego podejmować jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności. Nieumiejętne usuwanie może doprowadzić do poważniejszego uszkodzenia lakieru.

Zbadaj dokładnie rysę

Czasami kierowcy przejmują się na zapas. A uszkodzenia powstałe bardzo często na parkingach pod marketami nie są wcale takie poważne. Dlatego już na początku ustalmy stopień uszkodzenia i głębokość rysy. Wystarczy przejechać paznokciem po zagłębieniu i już będziemy potrafili ocenić czy powstałe uszkodzenie jest poważne. Najczęściej na naszym samochodzie powstają otarcia, które możemy usunąć z użyciem prostych środków dostępnych w każdym sklepie motoryzacyjnym. Kolejnym krokiem będzie dokładne umycie samochodu. Dokładnie myjąc uszkodzone miejsce usuwamy wszelkie zabrudzenia, które mogą się przyczynić do powiększenia rysy. Dokładne czyszczenie jest też niezbędne przed kolejnymi zabiegami. Gdy nadal widzimy rysę, ale podbitą kolorem lakieru to dobry znak. Powstałe uszkodzenie nie jest poważne, teraz wystarczy tylko za pomocą pasty do polerowania wyrównać kolor. Niestety ten sposób nie sprawdzi się w przypadku głębszych zarysowań. Rysy mogą być głębsze i wymagać poważniejszej interwencji. Na newralgiczny element konieczne będzie nałożenie warstwy lakieru. Tej czynności nie podejmujmy się sami, lakier musi być nie tylko dobrze nałożony, ale i odpowiednio kolorystycznie dobrany. Po zakończeniu lakierowania, należy przystąpić do woskowania i polerowania.

Oddaj się w ręce specjalisty

Gdy rysy na naszym samochodzie są poważniejsze nie warto podejmować się ich usuwania na własną rękę. Nasz lakier będzie piękny i lśniący po skorzystaniu z usług specjalistów. Dobry lakiernik nie tylko usuwa rysy, ale też dokonuje korekty lakieru pozbywając się wszelkich niedoskonałości. Po takim zabiegu karoseria odzyskuje dawny blask i staje się nieskazitelna. W doświadczonym warsztacie taka usługa może potrwać zaledwie 3 godziny. W tak krótkim czasie za pomocą polerki lakiernik usuwa wszystkie rysy nie uszkadzając przy tym lakieru. Nie musimy się też obawiać zmian w powłoce lakierniczej. Nawet wykonując badanie lakieru nie pojawi się żadna różnica w odniesieniu do stanu pierwotnego. W dobrym warsztacie otrzymamy też gwarancję jakości na wykonane usługi. Dlatego gdy uszkodzenia są poważniejsza lub nie posiadamy odpowiednich umiejętności nie porywajmy się na samodzielne działania. Bardzo często lepiej zainwestować w profesjonalne usługi, niż samodzielnym działaniem zniszczyć lakier. Pamiętajmy, że wygląd karoserii ma ogromny wpływ na wartość samochodu przy sprzedaży. Nie warto ryzykować obniżenia jego ceny. (źródło: http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/usuwanie-rys/ )

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: