Zadbaj o otoczenie Twojego domu


Piękna posesja to marzenie wszystkich właścicieli domów. To element, który ma cieszyć nie tylko nasze oko, ale też przechodniów i gości. Zadbanie o elewację budynku to jednak za mało, musimy też postarać się o położenie dobrej jakości nawierzchni na terenie otaczającym nasz dom. Piękne chodniki i ścieżki to najlepszy sposób na udekorowania naszej posesji.

Wybieraj solidne rozwiązania

Najbardziej popularnym rozwiązaniem do stworzenia ścieżek i chodnika jest kostka. Jaki materiał jednak wybrać, aby przetrwał lata, ale nie zrujnował naszego portfela? Na rynku dostępnych jest wiele rodzai kostek m. in. wykonane z granitu lub betonu. Zdecydowanie ładniejsze są kostki wykonane z naturalnego kamienia jakim jest granit. Jeśli jednak chcemy, by służyły nam lata musimy o nie odpowiednio dbać. Mowa o czyszczeniu za pomocą specjalnych preparatów. Kostki wykonane z betonu nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak nie są tak efektowne jak granit. Zdecydowanym ich plusem jest możliwość zakupu kostek w różnych kształtach, które pozwolą nam stworzyć nawet najbardziej wymyślne kompozycje. W celu osiągnięcia pięknych efektów oba rozwiązania warto połączyć z kompozycją kwiatów lub innych roślin zielonych.

I o różnicach jeszcze słów kilka

Kostki wykonane z naturalnego kamienia mają wiele zalet są niezwykle trwałe i prezentują się bardzo efektownie. Idealnie wpisują się w architekturę praktycznie każdego domu. Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru granitu w różnych kolorach. Szeroka gama kolorystyczne zadowoli najbardziej wymagających klientów. Mamy do wyboru kostki m. in. w kolorze szarym, białoróżowym lub zielonym. To rozwiązanie jest odporne nie tylko na wilgoć, ale i ciepło. Dlatego bez problemu zniesie wszelkie nieprzychylne warunki atmosferyczne. Kostka betonowa jest bardzo popularna głównie ze względu na swoją korzystną cenę. Klientów przekonuje też możliwość zakupy modeli w różnych kształtach i kolorach. Niestety nie jest to rozwiązanie tak szlachetne jak naturalny kamień.

Wybierz odpowiednich fachowców

Kiedy materiał do wykonania posesji już wybrany musimy pomyśleć o doborze fachowca. Warto podkreślić, że to właśnie od odpowiedniego brukarza zależy wygląd naszej posesji. Przed zleceniem wykonania chodnika czy ścieżki warto zapoznać się z jego dotychczasowym portfolio. Galeria wykonanych prac powinna dać nam sporo do myślenia. Zazwyczaj na ich podstawie możemy zaczerpnąć opinii poprzednich klientów, gdyż pod zdjęciami są często zamieszczone adresy. Szukając brukarza w internecie możemy też zaczerpnąć opinii na forach. Musimy jednak liczyć się, że informacje w internecie mogą być mało rzetelne. Zlecając prace brukarskie pamiętajmy o formalnościach. Mowa o kosztorysie i umowie, w których będą dokładnie rozpisane wszelkie koszty w przeliczeniu na metr kwadratowy. Zawarcie umowy w formie pisemnej stanowi zabezpieczenie dla nas, jak i firmy. Dzięki niej w razie problemów mamy podstawę do dochodzenia swoich roszczeń. (źródło: http://www.granit-kostrza.pl/ )

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.