Jaki prezent na ślub?


Każdy z nas stanął kiedyś przed dylematem, jaki prezent kupić młodej parze z okazji ślubu. Co będzie najlepsze i najodpowiedniejsze, co wypada, a czego nie wypada podarować?

Lista prezentów

Problem częściowo rozwiązuje się sam, jeśli para młoda, przedstawi listę prezentów. Jest to zwyczaj, który powoli zaczyna docierać do nas z zagranicy. Młodzi tworzą listę prezentów ślubnych, a każdy z gości wybiera sobie jeden z nich i kupuje. Jest to ułatwienie, ponieważ znika problem, co wybrać i czy na pewno będzie to trafione. Poza tym często zdarza się, że na dużych weselach prezenty powtarzają się. W związku z tym, po weselu nowożeńcy są właścicielami pięciu lamp, trzech ekspresów, kilku zegarów ściennych oraz mają dość pokaźną kolekcję mikserów.

Pieniądze

Część z nas decyduje się w prezencie dać tak zwaną „kopertę”, czyli po prostu pieniądze. Zdarza się, że młodzi sami o tego rodzaju prezent proszą. Jednak i tu pojawia się problem, ile pieniędzy dać? Zawsze dajemy tyle, na ile nas stać, nie ma określonej sumy, którą należy, bądź nie sprezentować. Fajną alternatywą dla pieniędzy będzie po prostu bon towarowy. Obecnie wiele sklepów oferuje bony upominkowe na konkretną kwotę, za którą później możemy nabyć towar.

Sprzęt RTV i AGD

Młodym ludziom, którzy jeszcze nie mają własnego domu, możemy sprezentować sprzęt gospodarstwa domowego tj. mikrofalówkę, lodówkę, zmywarkę, ekspres do kawy. Można zakupić także sprzęt RTV, telewizor lub kino domowe.

Miły wyjazd

Miłym prezentem będzie także weekendowy wyjazd dla młodej pary, na przykład do przytulnego pensjonatu w górach lub na wypoczynek i relaks do spa. Jeśli nie stać nas na samodzielne sfinansowanie takiego prezentu, możemy zakupić go wspólnie z innym gościem.

Wyposażenie domu

Często prezentami są elementy wyposażenia domu, meble, garnki, zastawa stołowa. Jednak musimy się upewnić, że młodzi właśnie tego potrzebują. Wspaniałym prezentem może być elegancki, doskonałej jakości porcelanowy serwis obiadowy, który będzie zapewne ozdobą każdego przyjęcia. Jednak taki zestaw najlepiej kupować u znanych producentów z długoletnią tradycją. (źródło: http://witeks.pl/porcelana-karolina )

Coś nietypowego

Dla młodych, którzy lubią nietypowe i niecodzienne rozrywki, idealnym prezentem będzie na przykład lot balonem, skok ze spadochronem, lub kurs nurkowania. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo takich nietypowych atrakcji. Na pewno ze znalezieniem tego rodzaju rozrywki, nie będziemy mieli większego problemu.

Alkohol

Dobrym pomysłem może być również alkohol. Oczywiście musi to być dobry alkohol, odpowiednio dobrany na tę okazję. Młodzi będą mogli zachować go na przykład na rocznicę ślubu i wtedy skosztować, wspominając ten cudowny dzień. Pamiętajmy, że prezent, na który się zdecydujemy musi pasować do osób, którym go ofiarujemy. Unikajmy standardów i stereotypów, zawsze wykażmy się inicjatywą i odrobiną pomysłowości. Jeśli w poszukiwanie prezentu włożymy odrobinę wysiłku, serca i miłości, bez wątpienia będzie to prezent udany.  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.