"Zaszczepieni poezją" - za nami spotkanie autorskie z lokalnymi poetami

fot. MBP Lubaczów
fot. MBP Lubaczów

fot. MBP Lubaczów

W piątek 22 października w Bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Zaszczepieni poezją”. Wiersze ze swoich najnowszych tomików zaprezentowali lokalni poeci Maria Grądzka-Kuczek i Zdzisław Polak.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy utworów o różnorodnej tematyce, większość z nich powstała w trudnym czasie pandemii. Wbrew niedogodnościom związanym z izolacją i wirusem, autorom udało się wydać swoje tomiki w 2020 roku. Z poetami rozmawiano o tym, jaką rolę w ich życiu pełni poezja, skąd czerpią inspirację oraz jak powstają ich utwory.

Pierwsza swoje wiersze z tomiku „Wspomnień nić” zaprezentowała Maria Grądzka-Kuczek, która czytelnikom biblioteki jest doskonale znana. To właśnie w MBP w Lubaczowie promocję miały trzy wcześniejsze tomy poezji autorki. Jej wiersze zamieszczone zostały także w antologii „Światłocienie Niepodległego Lubaczowa” oraz „Poeci Ziemi Lubaczowskiej w hołdzie Niepodległej”. Tworzyć zaczęła na obczyźnie, gdzie przez wiele lat mieszkała i odnosiła liczne sukcesy. Obecnie mieszka w Lubaczowie, tu oddaje się swojej pisarskiej pasji, pisząc również dla drużyny harcerzy seniorów, gdzie jest harcerką. Największą radością poetki jest jej liczna rodzina, dzieci, wnuki i prawnuki. Kocha Bieszczady i obcowanie z przyrodą. Jak mówi: „Jeżeli ktoś znajdzie w moich tomikach jeden wiersz dla siebie, to już będę szczęśliwa”.

W dalszej części spotkania swoją twórczość zaprezentował Zdzisław Polak. Wiersze z najnowszego tomiku „Niedopowiedzenia” wydane zostały przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Swój pierwszy tomik „Przemyślenia” autor wydał w kwietniu 2015 roku. Wcześniej jeden z wierszy pt. „Książka życia” ukazał się w tygodniku „Niedziela”. Poeta to mieszkaniec Starego Dzikowa, który MBP w Lubaczowie debiutował w 2016 roku podczas wieczoru poezji poświęconemu Świętemu Janowi Pawłowi II. Wiersze poety o tematyce patriotycznej, umieszczone zostały w wydanej przez bibliotekę antologii pt. „Poeci Ziemi Lubaczowskiej w hołdzie Niepodległej”. Twórczość Zdzisława Polaka powstaje z potrzeby autorefleksji i skupia się wokół zagadnień związanych z przemijaniem, życiem, pięknem przyrody, wiarą i miłością.

Poetom dziękujemy za nową dawkę poezji. Za spotkanie pełne refleksji, wspomnień i przemyśleń. - podsumowuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie

Podczas wieczoru minutą ciszy uczczono pamięć o zmarłej poetce, mieszkance Lubaczowa- Barbarze Mazurkiewicz.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

2-2.jpg3-2.jpg5-2.jpg8-1.jpg10-1.jpg10-bo.jpg12-1.jpg13-1.jpg14-1.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.