Koncerty, pokazy i kino plenerowe- najciekawsze atrakcje I weekendu Festiwalu Dziedzictwa Kresów

W Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie zagra Mela Koteluk & Kwardofonik
W Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie zagra Mela Koteluk & Kwardofonik

W Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie zagra Mela Koteluk & Kwardofonik

Rozpoczyna się Festiwal Dziedzictwa Kresów. Przed nami niezapomniany pierwszy weekend festiwalowych wydarzeń.

Jest kilka miejsc, gdzie warto się wybrać w nadchodzących dniach.

Punkt pierwszy i obowiązkowy to Koncert „Astronomia poety. Baczyński” w wykonaniu zespołu Mela Koteluk & Kwardofonik, który odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie 16 lipca o godz. 20:00. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji. To niewątpliwe jeden z najciekawszych projektów muzycznych ubiegłego roku. Przypominamy tu o obowiązującym reżimie sanitarnym.

Po koncercie na płycie lubaczowskiego rynku każdy będzie mógł spojrzeć przez teleskopy w rozgwieżdżone niebo, a chwilę później uczestniczyć w niezwykłym i widowiskowym mappingu poświęconym Stanisławowi Lemowi w 100 rocznicę jego urodzin. Obraz wyświetlany na budynku Ratusza, dźwięk z głośników oraz pokaz laserów zrobią na Was ogromne wrażenie. Widzieliśmy już projekt i wiemy, co mówimy. Warto więc zarezerwować piątkowy wieczór na Festiwal Dziedzictwa Kresów i przyjechać do Lubaczowa.

W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki barokowej do Kościoła pw. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Dla wszystkich spragnionych odpoczynku i dobrego polskiego kina zapraszamy w sobotę o godz. 21:00 na Mały Targ w Lubaczowie, gdzie w ramach festiwalowego kina plenerowego zostanie wyświetlony film Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”.

Na zakończenie weekendu, w niedzielne popołudnie polecamy wizytę na Małym Targu w Lubaczowie, gdzie dźwięki klezmerskiej muzyki, zapach jedzenia, przepiękne fotografie lubaczowskich Żydów oraz gry i zabawy dla dzieci pozwolą nam na chwilę zanurzyć się w tej niezwykłej kulturze. Skoczne melodie będą nam tego dnia towarzyszyły do wieczora, który zakończy Koncert klezmerski zespołu „Sholem” z Krakowa.

Zapraszamy na pierwszy weekend Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Pamiętajcie, że szczegóły oraz cały program Festiwalu znajdziecie na stronie www.festiwalkresow.pl  

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dmw
+3 # Dmw 2021-07-14 14:19
Klezmerska muzyka-to może im oddamy przy
okazji??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+3 # Dmw 2021-07-14 14:20
Wszelkie posiadłości i place?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.