Powstaje film o ośrodku kamieniarskim w Starym Bruśnie. Wkrótce premiera

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Zakończyły się zdjęcia do filmu dokumentalnego “Wielokulturowe dziedzictwo Roztocza Wschodniego wykute w kamieniu”. To pierwsza taka produkcja, która zaprezentuje elementy dziedzictwa kulturowego, związane w sposób bezpośredni z geologicznymi zasobami Roztocza Wschodniego. Film opowie o nieistniejącym już ośrodku kamieniarskim w Starym Bruśnie, który stał się znakiem rozpoznawczym Roztocza Wschodniego.

Fabuła poprowadzi widza m.in. przez historię Starego Brusna i rodzin kamieniarskich- w tym Grzegorza Kuźniewicza i Petro Lubyckiego, przybliży rodzaje nagrobków i oddziaływanie ośrodka bruśnieńskiego na zewnątrz, a także opowie o kolonizacji józefińskiej czy społeczności żydowskiej na Roztoczu Wschodnim. O tym wszystkim przypominają ukryte w lasach cmentarze, poświadczające, że jeszcze 80 lat temu współistnieli na tym terenie ludzie różnych narodowości: Ukraińcy, Polacy, Żydzi i Niemcy. - czytamy na stronie powiatlubaczowski.pl

Film powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze wschodnie”, Powiatu Lubaczowskiego oraz Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zdjęcia były kręcone m.in. w Starym Bruśnie, Starej Hucie, Podlesiu, Sieniawce i w Lubaczowie.

Premiera filmu już wkrótce!

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

DSC_0139-1536x1024.jpgDSC_0178-1536x1024.jpgIMG_20201116_140041.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.