"Kresowe Jadło" - poznaj przepisy kuchni lokalnej

fot. festiwalkresow.pl
fot. festiwalkresow.pl

fot. festiwalkresow.pl

Gmina Lubaczów wydała właśnie książkę z przepisami na niezwykłe dania kuchni lokalnej. Zamieszczone w niej przepisy zostały zgłoszone do konkursu kulinarnego Kresowe Jadło, zorganizowanego przez gminę Lubaczów w dniu 27.09.2020 r. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

Konkurs Kresowe Jadło od wielu lat jest ważną częścią Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Niestety, z uwagi na stan epidemii w tym roku nie odbył się w tradycyjnej formule i terminie, organizator – Gmina Lubaczów, przyjęła ograniczoną ilość zgłoszeń, a konkurs został przeprowadzony bez udziału publiczności.

Prezentujemy Państwu publikację, w której zawarte są wszystkie przepisy biorące udział w konkursie Kresowe Jadło. To wspaniała kulinarna podróż po lokalnych smakach, pełnych kresowych inspiracji i receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. - czytamy na stronie Urzędu Gminy Lubaczów

Publikacja poniżej (kliknij na obrazek, aby pobrać):

Publikacja została wydana przez gminę Lubaczów w ramach projektu pt.: ”Kulinarne dziedzictwo Kresów atutem lokalnej społeczności” współfinansowanego w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ogłoszenia

Kotki
( / Dom i ogród)

noimage
10-29-2020

Pracownik do robót ziemnych wodno-kanalizacyjnych
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Operator koparki
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.