Spotkanie autorskie z Joanną Bator w Lubaczowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. MBP Lubaczów
fot. MBP Lubaczów

fot. MBP Lubaczów

W czwartek (08.10) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Bator. Zgromadzonej publiczności autorka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem i jaki wpływ na jej literacką karierę miały liczne podróże po świecie.

Czytelnikom Biblioteki Joanna Bator zdradziła, że najważniejszą wyprawą w jej życiu okazała się podróż do Japonii. Dzięki pobytowi w tym kraju postanowiła zrezygnować z pracy akademickiej i poświęcić się pisaniu. Kraj Kwitnącej Wiśni jest obecny w reporterskich książkach  „Japoński wachlarz” oraz „Rekin z Parku Yoyogi”, a także w pierwszej , ale nie ostatniej jak zdradziła autorka powieści „Purezento”. W Japonii powstała także powieść “Piaskowa Góra” – pierwsza część wałbrzyskiej trylogii.

Joanna Bator zdradziła również, dlaczego Dolny Śląsk oraz Wałbrzych są miejscami, do których stale wraca w swoich literackich podróżach. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się także, gdzie autorka szuka inspiracji i jak wygląda jej warsztat pracy. Pisarka opowiedziała o swojej fascynacji językiem polskim oraz zdradziła, co w pisaniu jest dla niej najważniejsze, a czego w tym procesie nie lubi. Nie zabrakło również pytań od czytelników oraz rozmów przy podpisywaniu książek.

Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy do obejrzenia zapisu relacji, na które osobiście zaprasza Joanna Bator „Może macie ochotę zobaczyć udane spotkanie w malutkim Lubaczowie na Podkarpaciu? Spotkanie autorskie ma w sobie dużo z randki w ciemno, ale trudniej wyjść. Siadam twarzą twarz z kimś obcym i mam rozmawiać, a zdarza się, rzadko, lecz jednak, że ktoś na przykład przeczytał na szybko tylko jedną moją książkę albo po prostu nie ma chemii. Tu randka się udała dzięki Pani Katarzynie, prowadzącej rozmowę, więc zachęcam do osłuchania/pooglądania, bo kto wie, kiedy się to powtórzy. Dziękuję Wam za wspaniałe przygotowanie spotkania”.

Spotkanie z Joanną Bator odbyło się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki finansowanego przez Instytut Książki w ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

0178.jpg0181.jpg0187.jpg0191.jpg0204.jpg0214.jpg0242.jpg0248.jpg0253.jpg0268.jpg295.jpg0296.jpg

Źródło: MBP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.