Pobiegli jako jedni z pierwszych w Polsce. Za nami Cieszanowska Dycha

fot. Mariusz Pajączkowski
fot. Mariusz Pajączkowski

fot. Mariusz Pajączkowski

Bieg Cieszanowska Dycha imienia Wojtka Pałczyńskiego, który  odbył 28 czerwca 2020 roku był jedna z pierwszych dużych imprez biegowych w naszym kraju po okresie zamrożenia wszystkich wydarzeń z powodu pandemii  COVID-19 . W zawodach uczestniczyło prawie 130 zawodników w dwóch kategoriach: bieg na 10 km i nordick walking na dystansie 5,2 km

Gośćmi honorowymi zawodów byli Robert i Justyna Korzeniowscy. Jak podkreślał mistrz olimpijski Robert Korzeniowski – To była przepiękna, choć wymagająca trasa. Postanowiliśmy ją z żoną pokonać oczywiście chodem sportowym. Bardzo ujęła mnie gościnność mieszkańców i doping kibiców na trasie. Cieszę się, że mogliśmy wziąć w tej pięknej imprezie udział.

Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny dodał, że Robert Korzeniowski jako sportowiec popierający aktywność fizyczną, daje pozytywny przykład, że warto wyjść z domu, że warto pobiegać, pochodzić. Nowa formuła która zapewnia bezpieczeństwo naszym biegaczom pozwoliła na zorganizowanie biegu. Grupa przyjaciół Wojtka Pałczyńskiego bardzo lobbowała, za tym żeby bieg się odbył. Dziękuję wszystkim za tę pomoc i aktywność.

Bieg był poświęcony  pamięci cieszanowskiego sportowca Wojciecha Pałczyńskiego. W tym roku mija  sześć lat od jego tragicznej śmierci. Wojtek zawsze związany był z cieszanowskim sportem, już od juniora grał w lokalnej grupie piłkarskiej, a w późniejszych latach jego hobby stało się bieganie. Z  tej wielkiej pasji w roku 2015 zrodził się pomysł, aby tą zdrową ”zajawką” zarażać także innych – tak powstał pomysł na realizację Cieszanowskiej Dych oraz oficjalna nazwa zespołu zrzeszającego okolicznych biegaczy- Runners Cieszanów, którą tworzył wraz z  trzema przyjaciółmi. Wojtek, Bartek oraz dwaj bracia Grzesiek i Karol to właśnie oni na własną rękę postanowili zabrać się za zorganizowanie pierwszego takiego biegu w naszym mieście – podkreśla Aneta Stanowska współorganizatorka biegu.

Niestety los zdecydował inaczej. Na niespełna miesiąc przed startem Wojtek umiera.  I Cieszanowska Dycha, która miała być fantastycznym pomysłem grupy młodych ludzi zachęcających do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, zmieniła się w bieg upamiętniający jednego z założycieli. Nie było go już wśród nas, ale Cieszanowska Dycha zbliżała się wielkimi krokami. Pełni smutku i tęsknoty chcieliśmy, aby ten bieg nie był końcem, a początkiem. Początkiem pamięci o cudownym chłopaku, zawsze uśmiechniętym i pełnym energii – takiego go pamiętamy i chcemy aby inni mogli uczcić jego pamięć w sposób który najbardziej kochał- sportem i szczęściem które  tenże daje. Dodaje Pani Aneta.

Organizację biegu z całą energią wsparło Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Gdy tylko okazało się, że zmniejszono restrykcje związane z organizacją tego typu wydarzeń rozpoczęliśmy działania.   Choć czasu na przygotowanie biegu i zapisy mieliśmy niewiele to wierzyliśmy w zaangażowanie naszych sportowców – udało się!  Podkreśla dyrektor CKiS Marlena Wiciejowska

Wszyscy sportowcy biorący udział w zawodach otrzymali wyjątkowe medale przygotowane na drukarce 3d przez mieszkańca gminy Cieszanów Mirka Gajerskiego. Było to swoiste podziękowanie za okazaną pomoc w trudnych chwilach rehabilitacji i powrotu do zdrowia.

DSC_3550.jpgDSC_3743.jpgDSC_3876.jpgDSC_3913.jpgDSC_4672.jpgDSC_4755.jpg

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.