Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie otwarta, ale na nowych zasadach


Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie od 4 maja będzie dostępna dla czytelników. Wypożyczanie książek będzie jednak odbywać się na nowych zasadach.

W dniu 29 kwietnia 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu II etapu znoszenia restrykcji związanych z COVID-19, w tym także o częściowym znoszeniu ograniczeń związanych z działalnością instytucji kultury i możliwości otwarcia bibliotek w dniu 4 maja 2020 r.

W trosce o czytelników i pracowników MBP w Lubaczowie opracowane zostały nowe procedury bezpiecznego wypożyczania książek zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i Sanepidu:

 1. Odbiory i wypożyczenia książek będą się odbywały w przedsionku Biblioteki, przez okienko, codziennie od poniedziałku do piątku:

  poniedziałek – 7:00- 15:00
  wtorek – 7:00- 18:00
  środa – 7:00- 15:00
  czwartek – 7:00- 18:00
  piątek – 7:00- 15:00

 2. Zamawianie książek będzie odbywać się:

  on-line poprzez system biblioteczny pozycji z lokalizacji „Magazyn książek” – termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od statusu egzemplarza i statusu użytkownika,

  e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.@Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od statusu egzemplarza i statusu użytkownika. Wyjątkowo istnieje możliwość wypożyczenia 5 egzemplarzy z czytelni na okres maksymalnie 1 tygodnia, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  telefonicznie,
  – wypożyczalnia 16/ 632 93 50 w. 24
  – oddział 16/ 632 93 50 w. 23
  – czytelnia 16/ 632 93 50 w. 25

 1. Użytkownicy zainteresowani odbiorem zamówionych książek proszeni są o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu i godziny zwrotu i odbioru egzemplarzy (tego typu działanie ma zapobiegać tworzeniu się kolejki przed budynkiem Biblioteki).

 2. Przygotowane do odbioru książki są zarejestrowane na indywidualnym koncie użytkownika w systemie bibliotecznym. Użytkownik jest zobowiązany do weryfikowania stanu konta oraz przestrzegania terminów zwrotu widocznych na liście wypożyczeń (z zastrzeżeniem, że terminem wypożyczenia jest data realizacji zamówienia i przygotowania książki do odbioru, a nie data odbioru książki przez użytkownika). Termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od lokalizacji i statusu egzemplarza.

 3. Książki i czasopisma z czytelni będą wypożyczane na okres jednego tygodnia, z zastrzeżeniem, że czasopisma przed wypożyczeniem muszą przejść czternastodniową kwarantannę.

 4. Zwrócone materiały biblioteczne zczytywane będą z indywidualnego konta użytkownika i odkładane do czternastodniowej kwarantanny.

 5. Skorzystanie z rozwiązań tymczasowych, proponowanych niniejszą procedurą, oznacza jej akceptację w całości przez Użytkownika.

 6. Powyższe regulacje obowiązują od 4 maja 2020r. do odwołania.

Czytelnikom przypominamy o obowiązku noszenia rękawic i maseczek!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: