Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie otwarta, ale na nowych zasadach


Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie od 4 maja będzie dostępna dla czytelników. Wypożyczanie książek będzie jednak odbywać się na nowych zasadach.

W dniu 29 kwietnia 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu II etapu znoszenia restrykcji związanych z COVID-19, w tym także o częściowym znoszeniu ograniczeń związanych z działalnością instytucji kultury i możliwości otwarcia bibliotek w dniu 4 maja 2020 r.

W trosce o czytelników i pracowników MBP w Lubaczowie opracowane zostały nowe procedury bezpiecznego wypożyczania książek zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i Sanepidu:

 1. Odbiory i wypożyczenia książek będą się odbywały w przedsionku Biblioteki, przez okienko, codziennie od poniedziałku do piątku:

  poniedziałek – 7:00- 15:00
  wtorek – 7:00- 18:00
  środa – 7:00- 15:00
  czwartek – 7:00- 18:00
  piątek – 7:00- 15:00

 2. Zamawianie książek będzie odbywać się:

  on-line poprzez system biblioteczny pozycji z lokalizacji „Magazyn książek” – termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od statusu egzemplarza i statusu użytkownika,

  e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.@Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od statusu egzemplarza i statusu użytkownika. Wyjątkowo istnieje możliwość wypożyczenia 5 egzemplarzy z czytelni na okres maksymalnie 1 tygodnia, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  telefonicznie,
  – wypożyczalnia 16/ 632 93 50 w. 24
  – oddział 16/ 632 93 50 w. 23
  – czytelnia 16/ 632 93 50 w. 25

 1. Użytkownicy zainteresowani odbiorem zamówionych książek proszeni są o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu i godziny zwrotu i odbioru egzemplarzy (tego typu działanie ma zapobiegać tworzeniu się kolejki przed budynkiem Biblioteki).

 2. Przygotowane do odbioru książki są zarejestrowane na indywidualnym koncie użytkownika w systemie bibliotecznym. Użytkownik jest zobowiązany do weryfikowania stanu konta oraz przestrzegania terminów zwrotu widocznych na liście wypożyczeń (z zastrzeżeniem, że terminem wypożyczenia jest data realizacji zamówienia i przygotowania książki do odbioru, a nie data odbioru książki przez użytkownika). Termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od lokalizacji i statusu egzemplarza.

 3. Książki i czasopisma z czytelni będą wypożyczane na okres jednego tygodnia, z zastrzeżeniem, że czasopisma przed wypożyczeniem muszą przejść czternastodniową kwarantannę.

 4. Zwrócone materiały biblioteczne zczytywane będą z indywidualnego konta użytkownika i odkładane do czternastodniowej kwarantanny.

 5. Skorzystanie z rozwiązań tymczasowych, proponowanych niniejszą procedurą, oznacza jej akceptację w całości przez Użytkownika.

 6. Powyższe regulacje obowiązują od 4 maja 2020r. do odwołania.

Czytelnikom przypominamy o obowiązku noszenia rękawic i maseczek!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
+1 # Ama 2020-05-04 11:08
Super
Mądry
-4 # Mądry 2020-05-04 15:13
100zł dla tego co zgadnie jaka książka na zdjęciu
Gvillekbaaklla
# Gvillekbaaklla 2020-05-04 17:50
Cytuję Mądry:
100zł dla tego co zgadnie jaka książka na zdjęciu

Biblia... Księga Koheleta na 99%
Zamiejscowy
# Zamiejscowy 2020-05-04 23:25
Cytuję Mądry:
100zł dla tego co zgadnie jaka książka na zdjęciu

"Żywot człowieka poczciwego"
Aldona
+1 # Aldona 2020-05-04 15:32
Moje zdrpwie psychiczne uratpwane!!!
Hmmm
+1 # Hmmm 2020-05-06 10:41
Nie wydaje mi się ;-)
...
+1 # ... 2020-05-05 02:02
Teraz już nie grożą nam tylko "zabójcze koperty" , ale również "zabójcze książki"

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.