MBP w Lubaczowie najlepszą biblioteką w województwie

fot. MBP Lubaczów
fot. MBP Lubaczów

fot. MBP Lubaczów

Według Rankingu Bibliotek 2019 przygotowanego przez Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie została uznana za najlepszą w województwie podkarpackim i 14 w kraju na 760 zgłoszonych placówek.

29 listopada 2019 roku na łamach dziennika „Rzeczpospolita” został opublikowany Ranking Bibliotek 2019 z listą najlepszych placówek działających na terenie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Doceniane są te, dla których dobrze działająca biblioteka jest świadectwem dbałości władz o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

28 listopada b.r. o godz. 12.00 w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników dziewiątej edycji Rankingu. Podczas gali nagrodzono przedstawicieli samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki oraz liderów każdego z województw. Pamiątkowe dyplomy odebrali oni z rąk organizatorów prof. Krzysztofa Koehlera, wicedyrektora Instytutu Książki, dyrektora Departamentu Mecenatu Państwa MKiDN Mateusza Adamkowskiego i Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej”.  Nasze miasto reprezentowała Katarzyna Pelc-Antonik – dyrektor MBP.

Ocena dokonana została na podstawie analizy następujących kryteriów:

- powierzchnia biblioteki,
- średnie zatrudnienie w bibliotece,
- wielkość księgozbioru,
- wielkość księgozbioru nabytego,
- dotacje podmiotowe dla biblioteki w budżecie gminy,
- dostępne dla czytelników tytuły prasowe,
- posiadanie strony internetowej,
- dostęp do nowych mediów,
- ilość stanowisk komputerowych,
- dostęp do Wi-Fi,
- działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne, literackie,
- wolontariat,
- udogodnienia dla osób niepełnosprawnych,
- książki dla osób słabo widzących i niewidomych,
- dane statystyczne dotyczące liczby czytelników i ilości wypożyczonych książek

Przypominamy, że historia Rankingu Bibliotek sięga 2011r. kiedy to po raz pierwszy Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Od tamtej pory co roku doceniani są za zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Składamy serdeczne podziękowania użytkownikom, czytelnikom i przyjaciołom biblioteki, za to że dzięki ich aktywności po raz kolejny zdobyliśmy wysoką lokatę w tej ogólnopolskiej klasyfikacji. -dziękują pracownicy MBP w Lubaczowie

Źródło: MBP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
+9 # Ama 2019-12-02 13:30
Brawo, brawo, brawo
ole
+7 # ole 2019-12-02 17:27
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie została uznana za najlepszą w województwie podkarpackim i 14 w kraju na 760 zgłoszonych placówek.

... A PANI DYREKTOR JEST NAJLEPSZĄ W CAŁYM KRAJU!!!
Darek
+2 # Darek 2019-12-03 20:55
Super

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.