Lubaczów. Na Rynku otwarto wystawę "„Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”.

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Na Rynku pojawiła się interesująca instalacja. To plenerowa wystawa „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”. Dla zwiedzających będzie ona dostępna do 1 grudnia.

Ekspozycja ukazuje wybrane aspekty pierwszych kilku lat po wojnie na ziemiach, które zostały włączone w granice Polski. To opowieść o trudnych i często heroicznych początkach budowy nowej tożsamości, pokazana z perspektywy losów „zwykłego człowieka”. Wystawa przedstawia życie powojenne Polaków osiedlonych na ziemiach zachodnich i północnych naszego kraju.

Na wystawie zgromadzono ponad 300 archiwalnych fotografii, filmów, eksponatów i nagrań świadków historii. Instalacja zajmuje powierzchnię 200 metrów kwadratowych i osiąga wysokość ponad pięciu metrów, zwiedzający wchodzi do niej niejako do labiryntu. Została ona wyposażona w system oświetlenia, więc możliwe jest oglądanie jej po zmierzchu. - informuje Urząd Miasta w Lubaczowie

Wystawa eksponowana była w Szczecinie, Opolu, Zielonej Górze, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Malborku i Warszawie. W Lubaczowie wernisaż odbył się w poniedziałek (29.10) w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego.

Instalacja stworzona została przez instytucje współpracujące w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Wystawa została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania Niepodległości.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: