Lubaczów. Na Rynku otwarto wystawę "„Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”.

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Na Rynku pojawiła się interesująca instalacja. To plenerowa wystawa „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”. Dla zwiedzających będzie ona dostępna do 1 grudnia.

Ekspozycja ukazuje wybrane aspekty pierwszych kilku lat po wojnie na ziemiach, które zostały włączone w granice Polski. To opowieść o trudnych i często heroicznych początkach budowy nowej tożsamości, pokazana z perspektywy losów „zwykłego człowieka”. Wystawa przedstawia życie powojenne Polaków osiedlonych na ziemiach zachodnich i północnych naszego kraju.

Na wystawie zgromadzono ponad 300 archiwalnych fotografii, filmów, eksponatów i nagrań świadków historii. Instalacja zajmuje powierzchnię 200 metrów kwadratowych i osiąga wysokość ponad pięciu metrów, zwiedzający wchodzi do niej niejako do labiryntu. Została ona wyposażona w system oświetlenia, więc możliwe jest oglądanie jej po zmierzchu. - informuje Urząd Miasta w Lubaczowie

Wystawa eksponowana była w Szczecinie, Opolu, Zielonej Górze, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Malborku i Warszawie. W Lubaczowie wernisaż odbył się w poniedziałek (29.10) w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego.

Instalacja stworzona została przez instytucje współpracujące w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Wystawa została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania Niepodległości.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.