Lubaczów. Na Rynku otwarto wystawę "„Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”.

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Na Rynku pojawiła się interesująca instalacja. To plenerowa wystawa „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”. Dla zwiedzających będzie ona dostępna do 1 grudnia.

Ekspozycja ukazuje wybrane aspekty pierwszych kilku lat po wojnie na ziemiach, które zostały włączone w granice Polski. To opowieść o trudnych i często heroicznych początkach budowy nowej tożsamości, pokazana z perspektywy losów „zwykłego człowieka”. Wystawa przedstawia życie powojenne Polaków osiedlonych na ziemiach zachodnich i północnych naszego kraju.

Na wystawie zgromadzono ponad 300 archiwalnych fotografii, filmów, eksponatów i nagrań świadków historii. Instalacja zajmuje powierzchnię 200 metrów kwadratowych i osiąga wysokość ponad pięciu metrów, zwiedzający wchodzi do niej niejako do labiryntu. Została ona wyposażona w system oświetlenia, więc możliwe jest oglądanie jej po zmierzchu. - informuje Urząd Miasta w Lubaczowie

Wystawa eksponowana była w Szczecinie, Opolu, Zielonej Górze, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Malborku i Warszawie. W Lubaczowie wernisaż odbył się w poniedziałek (29.10) w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego.

Instalacja stworzona została przez instytucje współpracujące w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Wystawa została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania Niepodległości.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.