"Księcia Górka. Bijące serce Oleszyc"

fot. oleszyce.pl
fot. oleszyce.pl

fot. oleszyce.pl

W pięknej sali restauracji Pod Księcia Górką we wtorek (10.09) odbyło się spotkanie promujące książkę ,,Księcia Górka. Bijące serce Oleszyc." O mieszkańcach pałacu: Sieniawskich, Czartoryskich, Potockich, Sapiehach i oleszyckich korzeniach królowej Belgii opowiadali autorzy książki: Tymoteusz Furgała i Dariusz Sałek.

Obecni na spotkaniu poznali wiele historii, które działy się na Księcia Górce, a decydowały o losach regionu. Pałac, którego korzenie sięgają XV wieku, miał swoje wzloty i upadki; popadał w ruinę i remontowany od nowa piękniał. Obecnie, za sprawą zrealizowanego przez gminę projektu pn. Ochrona dziedzictwa kulturowego Gminy Oleszyce poprzez rewaloryzację wzgórza pałacowego, na Księcia Górce znów bije serce Oleszyc; można spotkać tam spacerujących mieszkańców i gości, odpocząć i smacznie zjeść.

Z pewnością wpływ na uroczą atmosferę spotkania miało miejsce- sala weselna restauracji, do której zaprosili jej obecni gospodarze, a która pozwoliła choć na chwilę poczuć się jak w pałacu.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach planuje wydać kolejną publikację. W związku z tym zwraca się z prośbą do osób, które posiadają dokumenty, zdjęcia bądź wiadomości dotyczące przeszłości naszego oleszyckiego kościoła lub Ratusza o udostępnienie ich, by mogły powstać jak najbardziej szczegółowe publikacje dotyczące tych miejsc.

Zdjęcia: oleszyce.pl

51af9422fc45088b100b96bd5bb572c7.jpgb510fea0f4646d92ce637669f7e72ffa.jpgpobrane (1).jpg

Źródło: oleszyce.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Ostatnio dodane

Nasz patronat

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.