W powiecie lubaczowskim odbędzie się kolejna edycja "Festiwalu Questingu"


Związek Międzygminny "Ziemia Lubaczowska" organizuje kolejna edycję "Festiwalu Questingu". "Questing" to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu turystycznych i historycznych atrakcji w danym regionie.

Związek Międzygminny Ziemia Lubaczowska postawił na nietypową formę promocji turystyki. Z uwagi na fakt działania 11 różnorodnych tras questingowych – pieszych i rowerowych na terenie powiatu lubaczowskiego Związek nawiązał kontakt z Fundacją Questingu. W efekcie współpracy organizowany jest na Ziemi Lubaczowskiej Ogólnopolski Festiwal Questingu. Głównym celem jego organizacji jest przedstawienie questingu, jako formy turystyki aktywnej. Rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywnych form spędzania czasu wolnego pokonują wyznaczone ścieżki zgodnie ze wskazówkami zawartymi w specjalnej ulotce. Zadaniem questujących jest także rozwiązywanie zagadek i znalezienie skarbu umieszczonego na końcu trasy – zazwyczaj pieczątki nawiązującej do treści questu. Wydarzenie jest doskonałą okazją do doświadczania dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii.

W ramach Festiwalu odbywają się także tematyczne konferencje oraz spotkanie ze znanymi podróżnikami.

Więcej informacji na plakacie:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.