Młodzież zapobiega pożarom

fot. lubaczow.com
fot. lubaczow.com

fot. lubaczow.com

Uczniowie z terenu gminy Lubaczów zmierzyli się w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zwyciężyli Dawid Antosz ze SP w Krowicy Samej oraz Julia Czarny z ZSP w Baszni Dolnej.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej składał się z dwóch etapów części pisemnej  i ustnej.  Do eliminacji ustnych z największą liczbą punktów zakwalifikowało się 5 osób z  I grupy wiekowej (szkoły podstawowe klasy od 1 – do 6) i 5 osób z II grupy wiekowej (7 klasa szkoły podstawowej i gimnazja).

Wyniki rozgrywek finałowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa

  1. Dawid Antosz – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej.
  2. Mateusz Lasowy  – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej.
  3. Maciej Zieliński  –Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Lisich Jamach.

II grupa wiekowa – siódma klasa szkoły podstawowej i gimnazja

  1. Julia Czarny – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Baszni Dolnej.
  2. Sebastian Furgała – Zespół Szkolno Przedszkolny w Lisich Jamach.
  3. Karolina Kogut – Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu.

Dwóch laureatów z każdej grupy wiekowej weźmie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie.

W trakcie trwania Turnieju odbył się pokaz pierwszej pomocy wykonany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz pokaz sprzętu ratowniczego i pojazdu ratowniczo - gaśniczego należącego do PSP.  

Na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i upominki, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Głównymi Organizatorami wydarzenia był Urząd Gminy Lubaczów, Związek Gminny OSP RP w Lubaczowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Źródło: lubaczow.com.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.