W piątek zamień odpady na drzewa!

16 października br. o godzinie 10:00 na placu przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie odbędzie się Powiatowy I Piknik Ekologiczny pod hasłem – „Zamień odpady na drzewa Lubaczów 2015r.”

Celem imprezy jest promowanie zachowań proekologicznych wśród mieszkańców powiatu lubaczowskiego poprzez uświadomienie potrzeby segregacji odpadów, sadzenia drzew, dbania o bioróżnorodność oraz niepalenia odpadów domowych w piecach i ogniskach.

Dla uczestników, którzy przyniosą odpowiednią ilość makulatury, butelek szklanych, plastikowych oraz baterii przewidziane są sadzonki drzewek.

Oprócz zbiórki odpadów prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży przybyłych ze szkół i przedszkoli. Młodzi uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na dostępnych stoiskach w zakresie: edukacji leśnej, edukacji przyrodniczej oraz dotyczącej odpadów. Przygotowane będzie stoisko promujące powiat lubaczowski, jego walory krajobrazowe, przyrodnicze i turystyczne. Ponadto przeprowadzonych zostanie wiele konkursów, gier i zabaw. Dodatkowo zostanie zaprezentowany pokaz bioróżnorodności w ramach promocji projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”

Wg organizatorów w imprezie weźmie udział ok. 400 dzieci i młodzieży oraz ok. 1000 osób dorosłych.

Organizatorem pikniku jest Wydział: Oświaty i Spraw Społecznych oraz Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska ze Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Partnerem pikniku i jednocześnie dostawcą sadzonek drzewek są PGL Lasy Państwowe.

{flike}

Komentarze   

Ewa
+5 # Ewa 2015-10-12 13:21
Proszę nie reklamujcie posła Kasprzaka na waszej stronie ,ten Pan nic nie zrobił dla powiatu lubaczowskiego ,przykładem była likwidacja sadów oraz kilku instytucji w powiecie.Niech ten Pan zniknie już z ekranów i nie ośmiesza Podkarpacia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
0 # n 2015-10-14 11:54
Wcześniej wydupcyli cały park w centrum miasta ,a teraz promują zachowania proekologiczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.