PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Cieszanów czy Lubaczów stolicą powiatu? Zobacz inscenizację debaty sejmowej z 1866 roku [VIDEO]

Powiat powinien być w Lubaczowie czy Cieszanowie? Takie pytanie padło podczas debaty sejmowej 21 kwietnia 1866. Zobaczcie inscenizację tych wydarzeń przygotowaną przez mieszkańców gminy Cieszanów.

Czytaj więcej...

Najnowszy numer "Rocznika Lubaczowskiego" już dostępny

fot. MBP Lubaczów

Można już zakupić najnowszy numer "Rocznika Lubaczowskiego" wydany przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. Na łamach tego czasopisma Zarząd popularyzuje dawne i najnowsze dzieje oraz dziedzictwo kulturowe Lubaczowa i powiatu.

Czytaj więcej...

Artysta z Horyńca-Zdroju w Teleexpressie [VIDEO]

W programie Teleexpress TVP1 wyemitowano krótki reportaż na temat niezwykłej pasji Leszka Kłysewicza z Horyńca Zdroju, który tworzy ażurowe wzory na pisankach.

Czytaj więcej...

Zdjęcia drewnianych cerkwi w Radrużu. Otwarto wystawę [RELACJA][ZDJĘCIA]

fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

W niedzielę, o godz. 15:00 w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym pw. św. Paraskewy w Radrużu otwarto wystawę „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat". Na ekspozycji można zobaczyć 60 fotografii polskich i ukraińskich autorów. Zdjęcia powstały w ramach projektu pod tym samym tytułem.

Czytaj więcej...

W niedzielę wernisaż wystawy „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat".

W najbliższą niedzielę 14 marca o godz. 15:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat”, która przedstawia 60 fotografii polskich i ukraińskich autorów.

Czytaj więcej...

Grupa Radsoł z gminy Stary Dzików z koncertem dla kobiet [VIDEO]

Zobaczcie film z koncertu i życzeniami z okazji Dnia Kobiet przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie wraz z grupą Radsoł.

Czytaj więcej...

"Morskie opowieści" w Oleszycach

Piotr Kisała

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach zaprasza do nowo otwartej "Galerii II piętro". Na początek możemy zapoznać się z twórczością mieszkańca Oleszyc Piotra Kisały.

Czytaj więcej...

Sposób na bezpieczną zabawę w dobie koronawirusa - Bumper Ball w Oleszycach [VIDEO]

W wtorek w Zespole Szkół w Oleszycach miało miejsce ciekawe wydarzenie. Uczniowie mogli skorzystać z gry w popularny sport o nazwie Bumper Ball. Zobaczcie film oraz zdjęcia.

Czytaj więcej...

Zespół Cerkiewny w Radrużu może zostać Turystyczną Perłą Podkarpacia!

fot. powiatlubaczowski.pl

Zespół Cerkiewny w Radrużu ma szansę na zdobycie tytułu Turystycznej Perły Podkarpacia 2021 w plebiscycie pod takim samym tytułem, organizowanym przez Polskie Radio Rzeszów i PTTK Rzeszów. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie zachęca do głosowania na ten niezwykły obiekt- jedyny w Powiecie Lubaczowskim, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej...

Krystian Kłysewicz z Horyńca-Zdroju laureatem konkursu "Leśne fotografie"

I Nagroda: Krystian Kłysewicz, godło Orfius, Zapomniany cmentarz oraz wyróżnienie: godło Orfius, Maskowanie puszczyka uralskiego

Zdjęcie starego nagrobnego krzyża w leśnej scenerii, autorstwa Krystiana Kłysewicza z Horyńca Zdroju, wygrało XX edycję konkursu „LEŚNE FOTOGRAFIE” organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i portalem terazKrosno.pl.

Czytaj więcej...

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.