ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Narol: Narolska Majówka oraz Jarmark Galicyjski odwołane

fot. GOK Narol

Gminny Ośrodek Kultury w Narolu podjął decyzję o odwołaniu dwóch największych imprez w tamtejszej gminie, chodzi o Narolską Majówkę i Jarmark Galicyjski.

Czytaj więcej...

Tak na studniówce bawili się maturzyści Zespołu Szkół w Lubaczowie [VIDEO]

fot. BM Studio

Pod koniec stycznia maturzyści Zespołu Szkół w Lubaczowie świętowali 100 dni do matury. Bal zorganizowano w Przystanku Kresy w Baszni Dolnej. Na YouTubie pojawił się właśnie spot filmowy zrealizowany przez BM Stuidio.

Czytaj więcej...

Kultura w kwarantannie

Zamknięte teatry, muzea, galerie. Odwołane koncerty i wydarzenia kulturalne. Kwarantanna jest trudnym czasem zarówno dla artystów, jak i dla aktywnych uczestników kultury. Ci pierwsi stracili nie tylko możliwość pracy i zarobku, ale przede wszystkim szansę na ekspresję swoich talentów i wyrażenie siebie w kontakcie z widownią. Ci drudzy nie chcą tak łatwo rezygnować z codziennych przyjemności jakimi są wyjście na koncert czy do teatru.

Czytaj więcej...

"Wirus wirus w Zakopanem" - Przemysław Górecki śpiewa o koronawirusie

Pochodzący ze Starego Sioła Przemek Górecki, o którym już wielokrotnie pisaliśmy, tym razem postanowił przerobić kawałek „Miłość w Zakopanem” na utwór o koronawirusie. Parodię hitu Sławomira na YouTubie obejrzało już ponad 50 tysięcy osób.

Czytaj więcej...

Miasto jak brylant. Lwów w XX-wiecznej poezji polskiej - spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim

fot. archiwum MBP Lubaczów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Lubaczowie zapraszają na spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim pt. “Miasto jak brylant… Lwów w XX-wiecznej poezji polskiej”, które odbędzie się 6 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Czytelni MBP w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Wieczór kobiet z Katarzyną Pakosińską w Oleszycach

W najbliższą sobotę na hali przy Szkole Podstawowej w Oleszycach odbędzie się impreza dla pań! Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Pakosińska.

Czytaj więcej...

Ruszył nabór do przeglądu zespołów Cieszanów Rock Festiwal 2020

Masz zespół i chciałbyś zaprezentować swoje muzyczne umiejętności przed jury i publicznością CRF 2020? Jeśli tak to ta informacja jest dla Ciebie. Właśnie ruszył nabór do Przeglądu Zespołów Cieszanów Rock Festiwal 2020. Do wygrania występ na dużej scenie podczas przyszłorocznej edycji CRF.

Czytaj więcej...

„W kręgu rozważań o miłości… Miłość moją siłą!”- V Debata Walentynkowa w ZS

W piątek – 14 lutego br. w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbędzie się V DEBATA WALENTYNKOWA pod hasłem: „W kręgu rozważań o miłości… Miłość moją siłą!”. Społeczność Zespołu Szkół będzie świętować pierwszy okrągły jubileusz corocznych miłosnych rozważań!

Czytaj więcej...

Festiwal Dziedzictwa Kresów 2020 – znamy datę

fot. festiwalkresow.pl

Znamy datę tegorocznej edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Jedna z największych imprez w południowo-wschodniej Polsce ruszy 24 lipca, a zakończy się 2 sierpnia.

Czytaj więcej...

80. rocznica deportacji Polaków na Sybir. Uroczystości w Dachnowie [PROGRAM]

Sybiracy z Dachnowa podczas uroczystości z okazji 100. lecia odzyskania Niepodległości fot. archiwum zlubaczowa.pl

Zbliża się 80. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. 10 lutego 1940r. ponad 140 tys. obywateli Polski, którzy znaleźli się w radzieckiej strefie okupacyjnej zostało deportowanych w głąb Związku Sowieckiego. W najbliższą niedzielę w Dachnowie odbędą się uroczystości rocznicowe upamiętniające tragiczne wydarzenia z lutego 1940r.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.