PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Kazik, Lej mi Pół, Boleo & Follow The Riddim i The Analogs na CieszFanów Festiwal 2021

Lato uratowane! Jako jeden z pierwszych festiwali w Polsce CieszFanów Festiwal  ogłasza gwiazdy tegorocznej edycji i informuje, kiedy się odbędzie! Od czwartku do soboty 19 – 21 sierpnia na kąpielisku Wędrowiec w Cieszanowie zobaczymy legendy polskiej sceny, inspirujących gości i wyjątkowe pozamuzyczne atrakcje City NGO.

Czytaj więcej...

„Crazy Girls” z Wielkich Oczu poprzez muzykę chcą pogonić koronawirusa [VIDEO]

Młode i ambitne dziewczyny z Wielkich Oczu postanowiły razem pośpiewać i pograć, aby w tym trudnym czasie zapomnieć o otaczającej nas trudnej rzeczywistości i nagrały dla nas covery świątecznych utworów i kolęd.

Czytaj więcej...

Certyfikat marki Roztocze dla obiektów turystycznych w powiecie lubaczowskim

We wtorek (29.12) Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała konferencję prasową online, podczas której przedstawiono efekty realizowanego projektu “Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam” oraz  oficjalnie ogłoszono laureatów certyfikacji obiektów noclegowych, gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych i atrakcji turystycznych z terenu Roztocza, w tym wielu z terenu powiatu lubaczowskiego.

Czytaj więcej...

I Świąteczna Gala Talentów - znamy zwycięzców

Poznaliśmy zwycięzców pierwszej Świątecznej Gali Talentów, która odbyła się w formie online. W sumie do konkursu zgłoszono 85 prezentacji.

Czytaj więcej...

Zaśpiewaj kolędę lub pastorałkę i wygraj nagrodę

Zdjęcie ilustracyjne fot. dri.es

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Oleszyce do wzięcia udziału w Konkursie kolęd online.

Czytaj więcej...

Przepisy na dania i wypieki świąteczne od pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylnicy Ruskiej

W tym roku Święta Bożego Narodzenia nie mogą być rodzinne jak bywało do tej pory ale mogą być pyszne. Dlatego też Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylnicy Ruskiej przygotowało e-book Dania i wypieki świąteczne. Znalazły się w nim przepisy powszechnie znane, jak chociażby barszcz czerwony na zakresie ale również te mniej oczywiste - kutia, kluski z makiem czy karp w miodzie.

Czytaj więcej...

XXIII edycja konkursu "Wiem wszystko o mojej miejscowości". Znamy zwycięzców [LISTA][ZDJĘCIA]

fot. MBP Lubaczów

W dniach 10 i 11 grudnia 2020 odbyło się wręczenie nagród laureatom XXIII edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”. W tym roku, pomimo licznych trudności związanych z epidemią uczestnicy konkursu nie zawiedli. W sumie wpłynęło 48 prac (5 historycznych, 30 plastycznych, 13 kompletów zdjęć), 49 uczniów, przygotowanych pod kierunkiem 13 nauczycieli z 8 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego.

Czytaj więcej...

MBP w Cieszanowie zaprasza na spotkanie autorskie online z Jackiem Hugo-Baderem

Jacek Hugo-Bader będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Spotkanie autorskie online odbędzie się w piątek (04.12) o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

Dzisiaj premiera filmu o ośrodku kamieniarskim w Starym Bruśnie

Dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego “Wielokulturowe dziedzictwo Roztocza Wschodniego wykute w kamieniu”. To pierwsza taka produkcja, która zaprezentuje elementy dziedzictwa kulturowego, związane w sposób bezpośredni z geologicznymi zasobami Roztocza Wschodniego. 

Czytaj więcej...

Powstaje film o ośrodku kamieniarskim w Starym Bruśnie. Wkrótce premiera

fot. powiatlubaczowski.pl

Zakończyły się zdjęcia do filmu dokumentalnego “Wielokulturowe dziedzictwo Roztocza Wschodniego wykute w kamieniu”. To pierwsza taka produkcja, która zaprezentuje elementy dziedzictwa kulturowego, związane w sposób bezpośredni z geologicznymi zasobami Roztocza Wschodniego. Film opowie o nieistniejącym już ośrodku kamieniarskim w Starym Bruśnie, który stał się znakiem rozpoznawczym Roztocza Wschodniego.

Czytaj więcej...

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.