PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Znamy laureatów XIV Przeglądu Sztuki Rozrywkowej KABARETONIK 2020

fot. MDK Lubaczów

W środę (28.10) na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili uczestnicy XIV Przeglądu Sztuki Rozrywkowej KABARETONIK 2020. Uczestnicy rywalizowali o Złote, Srebrne i Brązowe Beczki Śmiechu.

Czytaj więcej...

"Kresowe Jadło" - poznaj przepisy kuchni lokalnej

fot. festiwalkresow.pl

Gmina Lubaczów wydała właśnie książkę z przepisami na niezwykłe dania kuchni lokalnej. Zamieszczone w niej przepisy zostały zgłoszone do konkursu kulinarnego Kresowe Jadło, zorganizowanego przez gminę Lubaczów w dniu 27.09.2020 r. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

Czytaj więcej...

"Lubaczów to stolica polskiego rysunku współczesnego"

fot. powiatlubaczowski.pl

W niedzielę 11 października Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprosiło na wernisaż X jubileuszowej edycji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020. Od pierwszej edycji Triennale minie wkrótce 30 lat, a konkurs nadal trwa i przyciąga znakomitych rysowników z całej Polski, dzięki czemu Lubaczów to dziś stolica polskiego rysunku współczesnego, co podkreślali niejednokrotnie goście niedzielnego wernisażu.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Joanną Bator w Lubaczowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. MBP Lubaczów

W czwartek (08.10) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Bator. Zgromadzonej publiczności autorka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem i jaki wpływ na jej literacką karierę miały liczne podróże po świecie.

Czytaj więcej...

Jubileuszowe X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów

W niedzielę o godz. 11:00  w Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie zostanie rostrzygnięty konkurs X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020. Jury wybrało łącznie 87 rysunków 62 autorów.

Czytaj więcej...

Rusza III edycja konkursu literackiego "Kresowe Wspomnienia"

fot. pixabay.com

Miejska Biblioteka Publiczna i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie zapraszają o udziału w trzeciej edycji konkursu literackiego „Kresowe Wspomnienia”.  Napisz prozą pracę w dowolnej formie (np. wywiad, reportaż, wspomnienie, opowiadanie itp.) na podstawie relacji świadków lub ich potomków na temat Kresów i wygraj atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

“EKOfestiwal - Razem dla Ziemi i Ludzi”- za nami! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. powiatlubaczowski.pl

„Razem dla ziemi, dla ludzi”- pod takim hasłem w piątek 2.października w Lubaczowie Starostwo Powiatowe w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze wschodnie” zorganizowało EKOfestiwal. Wydarzenie jest kontynuacją organizowanych od 2015 roku Ekopikników, szerzących edukację ekologiczną wśród mieszkańców powiatu, a w szczególności dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

MBP w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Bator

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie z wielokrotnie nagradzaną pisarką Joanną Bator, które odbędzie się 8 października o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Październik w kinie "Melodia" - zobacz repertuar

W październiku w kinie "Melodia" w Lubaczowie odtwarzane będą filmy: Babyteeth, O czym marzą zwierzęta, Włoskie Wakacje, Pętla, Schooby-Doo, Tenet oraz animacja Waleczne Rybki.

Czytaj więcej...

Zapiski z czasów epidemii - laureaci nagrodzeni!

fot. powiatlubaczowski.pl

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie wyszło z propozycją opisania nowej rzeczywistości, związanej z trwającą wciąż pandemią COVID-19. Uczestnicy konkursu mieli podzielić się swoimi przemyśleniami czy przeżyciami związanymi ze zmianami w wielu dziedzinach życia, które spowodowała pandemia. W poniedziałek (28.09) z rąk starosty Zenona Swatka nagrody odebrali ci najlepsi.

Czytaj więcej...

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ogłoszenia

Kotki
( / Dom i ogród)

noimage
10-29-2020

Pracownik do robót ziemnych wodno-kanalizacyjnych
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Operator koparki
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.