Najlepsze szkoły – znamy ranking Perspektywy 2022. Jak wypadły nasze placówki?

fot. zlubaczowa.pl
fot. zlubaczowa.pl

fot. zlubaczowa.pl

Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY udostępniła wyniki najnowszego rankingu najlepszych szkół w Polsce – Perspektywy 2022. Sprawdziliśmy jak w zestawieniu wypadły szkoły z powiatu lubaczowskiego. 

Ranking Perspektywy 2022 przygotowano już po raz 24. Pod uwagę wzięto dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Wyniki

Według rankingu najlepsze liceum w Polsce to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie najlepszym technikum.

W województwie podkarpackim spośród "ogólniaków" najlepiej w rankingu wypadło LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (43. miejsce w Polsce). Na drugim miejscu I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (50. miejsce w rankingu ogólnym). Na miejscu trzecim znajduje się I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (59. miejsce w Polsce). 

Z kolei jeżeli chodzi o technika, to pierwsze miejsce w naszym województwie piastuje Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy (16 miejsce w kraju), na drugim miejscu Technikum nr 6 (ZSE) w Rzeszowie (32. miejsce w Polsce), a na trzecim Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w Jaśle (45. miejsce w kraju) 

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie

W zestawieniu Perspektyw LO w Lubaczowie zajęło dopiero 765 miejsce w kraju. W rankingu województwa podkarpackiego na 68 szkół lubaczowskie LO znalazło się na 40 pozycji. W poprzedniej edycji tego rankingu nasz ogólniak w zestawieniu ogólnopolskim zajmował 871 miejsce, a w wojewódzkim 49.

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Technikum w ZS im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie nie znalazło się w gronie 500 najlepszych szkół według rankingu Perspektywy 2022.  Natomiast ZS w naszym województwie zajął 39 miejsce - w stosunku do ubiegłego roku, to spadek, bowiem wtedy lubaczowskie technikum zajęło 27 pozycję.

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach

W zestawieniu po raz pierwszy znalazło się Technikum nr 1 w Zespole Szkół w Oleszycach. Podobnie jak w przypadku ZS w Lubaczowie tak i Technikum w Oleszycach nie ujęto w ogólnopolskim zestawieniu. W rankingu wojewódzkim na 70 szkół oleszyckie technikum zajmuje 64 miejsce.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dmw
+1 # Dmw 2022-01-12 22:22
Uczęszczałem do tej szkoły
Bardzo mile ja wspominam.. wróciłbym jeszcze .na rok
Miałem fajna klasę i wychowawcę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
o nieee
+3 # o nieee 2022-01-13 11:33
Cytuję Dmw:
Uczęszczałem do tej szkoły
Bardzo mile ja wspominam.. wróciłbym jeszcze .na rok
Miałem fajna klasę i wychowawcę

LO w Lubaczowie wspominam bardzo źle, a zwłaszcza kilku nauczycieli, których z czystej przyzwoitości nie wymienię z imienia i nazwiska choć należałoby im się to za to jak gnębili wielu uczniów uważając siebie za profesorów, a swój przedmiot za najważniejszy. Na szczęście to były lata 90 - te i mam nadzieję, że obecnie nie ma takich psycholi pośród kadry nauczycielskiej .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.