Prawie 1,3 mln zł dofinansowania z programu "Dostępna szkoła" dla powiatu lubaczowskiego [VIDEO]

fot. funduszeeuropejskie.gov.pl
fot. funduszeeuropejskie.gov.pl

fot. funduszeeuropejskie.gov.pl

Powiat lubaczowski otrzyma prawie 1,3 mln złotych z programu "Dostępna szkoła" na remont Zespołu Placówek w Lubaczowie. Symboliczny czek w środę odebrał starosta Zenon Swatek.

Dostępna Szkoła to projekt realizowany w ramach rządowego programu Dostępność Plus. Jego cel to przystosowanie placówek edukacyjnych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Na Podkarpaciu dotacje dostało 39 szkół - dzisiaj odebrało je osiem, m.in. z powiatu lubaczowskiego.

- Koordynowany od ponad 3 lat przez resort funduszy i polityki regionalnej rządowy Program Dostępność Plus dotyczy wielu aspektów naszego życia. Jednym z priorytetowych działań jest zwiększenie poziomu dostępności w szkołach. Edukacja, która zapewnia równe szanse dzieci w zdobyciu wiedzy i wykształcenia, jest istotnym czynnikiem określającym nasze dorosłe życie. Dlatego działania kierowane do uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej są bardzo wysoko na naszej liście priorytetów – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Powiat lubaczowski otrzymał grant o wartości niemal 1,3 mln zł. Dzięki dofinansowaniu przeprowadzony zostanie m.in. remont w Zespole Placówek im. Jana Pawła II, który prowadzi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci z niepełnosprawnościami i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla młodzieży z niedostosowaniem społecznym.

- Oba ośrodki mieszczą się budynkach po koszarach wybudowanych jeszcze w latach 80. XIX wieku, za czasów cesarza Franciszka Józefa. To obiekty leciwe, wymagające remontu. Pieniądze przeznaczymy na usprawnienie komunikacji, ale także na pomoce dydaktyczne, szkolenia – zyska na tym całe środowisko, a zmiany na pewno będą odczuwalne w mieście i powiecie – mówił w Rzeszowie Zenon Swatek, starosta lubaczowski

Projekt „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, jako pilotaż działania „Szkoła bez barier”

Zobaczcie relację TVP Rzeszów:

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Bystry jak sik
+8 # Bystry jak sik 2022-01-06 09:52
Szukam na zdjęciu panią Poseł i nie mogę znaleźć ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rlu
+7 # rlu 2022-01-06 14:21
I cyk, pozowanko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.