„Młodzi, o młodych, dla młodych…” – czyli maturzyści Zespołu Szkół w Lubaczowie podbijają Katolickie Radio Zamość!

Kolejna audycja z cyklu „Młodzi, o młodych, dla młodych” za nami! Tym razem, w kwietniu uczennice klas maturalnych mogły dyskutować na temat DYLEMATÓW MŁODEGO CZŁOWIEKA.

W profesjonalnym studiu KRZ młode dziennikarki nie tylko okazję poznać strukturę działalności radia „od kuchni”, ale też po raz kolejny sprawdzić się w roli reportera radiowego.

Motywem przewodnim słuchowiska było unaocznienie problemów i rozterek nurtujących dzisiejszą młodzież. Na podstawie własnych doświadczeń i wyznawanych wartości dziewczyny odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącą. Konkretne i często dość osobiste wypowiedzi na pewno pomogą słuchaczom odnaleźć się w tym brutalnym świecie i będą stanowić niejako przewodnik dla ludzi dotkniętych poruszanymi przez nas problemami. Uczennice z dużym zaangażowaniem poruszały temat wiary, miłości przedmałżeńskiej (czy też dewaluacji tego zjawiska), aborcji i eutanazji. Najtrudniejszym jednak dylematem okazał się wybór drogi życiowej tegorocznych maturzystów. Perspektywa braku pracy i niezadowalająca alternatywa wyjazdu na obczyznę rujnuje plany samorealizacji i zniechęca uczniów. Każdy z nas marzy o satysfakcji z wykonywanej pracy i godnym wynagrodzeniu, prawda? Więc być może warto kierować się mottem przytoczonym podczas nagrania: „Wybierz zawód, który lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”.

Uniwersalność przesłania  „radiowego dzieła” daje pewność, że każdy słuchacz, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie. Wizyta maturzystek w Zamościu była jedną z ostatnich licealnych lekcji kunsztu dziennikarskiego. Uczennice były zadowolone ze swojej pracy i z uśmiechem na twarzy opuściły Katolickie Radio Zamość. - czytamy na stronie szkoły.

514121469521-003.jpg2139995891118.jpg2139995891128.jpg2139995891180.jpg5141214695248-004.jpg5141214695360-005.jpg


Źródło/foto: zs-lubaczow.com

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.