LO w Lubaczowie nawiązało współpracę ze Szkołą Filmową w Łodzi

fot. lo-lubaczow.pl
fot. lo-lubaczow.pl

fot. lo-lubaczow.pl

Wczoraj (21.05) zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, a Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi.

Na mocy porozumienia uczniowie przyszłorocznej pierwszej klasy o profilu humanistycznym będą mieli zajęcia z wykładowcami  „łódzkiej filmówki”( w trybie stacjonarnym – w szkole i na uczelni, jak również w trybie  zdalnym).

Zajęcia będą obejmowały następujące obszary: zajęcia z fotografii, aktorstwa, scenopisarstwa, sztuki operatorskiej, historii kina.

Drodzy absolwenci klas ósmych – zapraszamy Was do naszej szkoły! A wszystkie „artystyczne dusze” zapraszamy do klasy humanistycznej! – zachęca lubaczowski ogólniak

Szkoła Filmowa w Łodzi to jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie. Szkoła kształci reżyserów, operatorów, animatorów, fotografików, scenarzystów, montażystów, kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej oraz aktorów. Absolwenci uczelni (a nawet w jednym przypadku student) otrzymali prestiżowe polskie i zagraniczne nagrody filmowe m.in. Zbigniew Rybczyński (Oscar 1982), Roman Polański (Oscar 2002 i Złota Palma 2002 w Cannes), Krzysztof Zanussi (Złoty Lew w Wenecji i Złote Lwy), Krzysztof Kieślowski (Europejska Nagroda Filmowa 1988 i Złoty Lew), Juliusz Machulski (Złote Lwy), Andrzej Wajda (Oskar 2000 i Złota Palma 1981).

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: